• milyonlarca insanın kısa çalışma ödeneği altında 1170 lira aylık ile hayatta kalmaya çalıştığı bir ülkede maaşları milyon eurolar ile ifade edilen futbolcuların maaşında indirime gidilmesi kalplerimizi derinden yaralamıştır. millet olarak duyarsız kalmayıp tepkimizi göstermeliyiz.
  • valla benim de sozlesmemde her sene prim alacagim, her yil maasimin enflasyon oraninda zam alacagi yaziyor ama bu sene ne zam aldim, ne de prim. top tepen adam da biraz az kazaniversin.
  • benim bildiğim türkiye'de kulüpler ödemeleri 6 ay 1 yıl geriden yaparlar genelde. anladığım gs ödemesini zamanında yüzde 15 eksiği ile yapmış. açıklama eksik olsa da ben çok sorun göremiyorum.

ancak tepki gösterenleri de anlıyorum mesele zenginin parasını korumak değil, zengine buna yapabilen sıradan vatandaşa ne yapmaz ...
  • uefa ile arası iyi, ffp konusunda başarlı bir yönetimin cidden ucunda ceza olsa böyle bir iş yapabileceğini mi düşünüyorsunuz. yani koskoca camiada hukukçu hiç kalmamış ve ekşi sözlük karar veriyor hahah. olm cidden süper ortam ya sözlük. etik olup olmaması ve oyuncunun performansı açıdan teknik olarak tartışılır sadece ama ceza falan komik olmayın lütfen.

cidden takımda hiç uluslararası kalibrede avukat olmadığını mı düşünüyorsunuz?
  • vah zavallılar. yılda 5 milyon avro alan feghouli ve muslera, 6 milyon avro alan malcao ve arap çöllerinin bedevisi asistin asisti reis yıllık 4 milyon avro ve maç yaparsa 750 bin avro daha alan mümin belhanda evde taş kaynatacak bu saatten sonra demekki. baya acınası bir durum.

bu ülke400-500 trilyonları bulan mirasları edinen selçuk inanlar, fatih terimler, arda turanların ülkesi. bu ülke 5 müteahhidi her sabah doyurmaya çalışan 82 milyonun hiçlik içinde yaşadığı bir ülke. sabah 8'de kalkanların, 20 yaş altının geleceğe dair bir umut göremeyen gençlerin ülkesi. ülke koca bir bergman filminin sekansini yaşıyor persona filmindeki karakter gibi herkes lâl olmuş durumda burada futbolcu sözleşme beyannamesi tartışılıyor.

inşallah şu futbol denilen garabet oyun tarihin derinliklerine gömülür de herkes rahat bir nefes alır. maşallah insanı orta doğu futbolcusu almanya standartinda.

ha bir laf da yönetim denilen apartman görevlisi olamayacak tiplere. paranın değerini bilmeyen sikik z kuşağı twitter ergenlerinin gazına gelip medellin karteli tiplere 6 milyon avro verip euro 9 lira olunca da böyle sağa sola ihtarname çekersiniz işte. nasıl olsa denetleme mekanizması yok para da cebinizden çıkmıyor sürün saltanatınızı.
  • benimde sözleşmem var ama şirket tüm çalışanlardan yüzde 30 indirime gitti kabul etmiyorsan tazminatını al git dedi.
    bu bi zorbalık değildir batmamak için yapılmış bir hamledir işinize gelmezse kapı orda.
    başlığı açan futbolcunun oğlu galiba babasının malı gibi savunmuş milyon euroluk eşşekleri!
  • - indirim yapanlara "futbolcularımız"
    - yapmayanlara "futbolcular"
    demek...
  • az bile yapmışlar. bu kamiller maçta sikik sikik geri pas yaparken, takimin ataga kalkmasına mani olurken, tavır yapacağım diye diger oyuncuların alınterilerini hice sayarken sorun yok, tum takimin kabul ettigi indirimi bunlar kabul etmeyince yönetimce yapilan ısrarda sorun var he mi!?
    ulen taraftar yok, maclar zaten izlenmiyor, gelirler yok, kisacasi para yok. adamlar indirim istemekte hakli. corona zamanı devlet yardim yapmasaydı gorurdum ben cogunuzu. eminim hepiniz işyerine hareket çekerdiniz parami verin diye. adam bedavaya oynayın demiyor. %15 ini söylüyor sadece. geri kalan kazancı zaten çoğumuzun rüyasında göreceği miktarlar, neylerıne yetmıyor. kimse burada adamın hakki aga vereceksin, mobbing, sözleşme, hak hukuk felan demesin. istemiyorlarsa s...r olup gitsinler.
  • sezonun başında takıma dinamit döşemek gibi bir şey. ulan bu kadar amatörlüğü apartman yönetenler yapmaz. umarım ilgili enayiii.. öhöm futbolcular fifa’ya gitmez ve cas’lık olmayız. zira bu oyuncular serbest kalabilir, yeni bir takımla anlaşabilir ve tabiki kalan alacaklarını söke söke alır.
  • bugün real madrid'in oyunculara %10 indirim yaptırması sonrası ne kadar doğru yönetildiğini gördüğümüz yaptırım.

demek ki neymiş? sırf rakibin doğru bir iş yapıyor sen yapamıyorsun diye milyonluk eşşeklerin cüzi bir indirim yapmasını dahi "hak emek hukuk adalet!" diye savunmayacakmışsın, dünya devi dediğin kulüp bile maaş ödemekte zorlanıyor pandemi nedeniyle, adam olun siz de yapın. hani galatasaray ülkeyi rezil ediyordu? hani bir daha kimse gelmezdi? hani o işler öyle olmuyordu?

başta indirime yanaşmayan sadece iki oyuncu vardı bu haberler pompalandığında, sonradan onlar da kabul ettiler, galatasaray fifa'dan büyük ceza yiyecek diyenler de avuçlarını yaladı.
hesabın var mı? giriş yap