• --- spoiler ---

son kitabın son bölümünü 9. bölümün sonunda işlediler. kitabı okurken bile defalarca okuyordum. kim bilir sahneyi kaç kere izleyeceğim.

5x9'da bir an drogon'un ağzından kan geldiğini görünce onu da öldürecekler sandım. şu an dizideki favori karakterim drogon açık ara. drogon'un da ağabeyi smaug gibi olacağı zamanları bekliyoruz. black arrow dışında bir şey öldüremez inşallah. got evreninde de black arrow olmadığına göre drogon ölümsüz olacaktır. hadi benden bu kadar. :)

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

drogon ile mereen'de delirmeceler

ayrıcada
    stannis ananı wun wun siksin orosboçocoo

--- spoiler ---
  • son bölümüyle yine izleyenlerin tüm algılarıyla oynamış dizi.

--- spoiler ---

joffrey karşısında destekledik, sana umut bağladık.
    ardından dördüncü sezon finalindeki wildling sikertmesiyle kalplerimizi çaldın.
    princess shireen of hause baratheon'un çocukluğunu anlattın, baba olmanın ne demek olduğunu senden öğrendik.
    ramsay bolton kansızı karşısında ise brienne of tarth bile olsa seni desteklerdi.

ama güzeller güzeli, dizinin en sempatik karakterine bu yaptığın ne şimdi stannis? yakışmadı.
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---

kimsenin dikkatini çekmemiş mi anlamadım. taş hastalık khalessi'ye de geçti. haydi beyler elden ele.

--- spoiler ---
  • “belki bu savaşı kaybederiz,” dedi kral suratsızca. “bravoos’ta öldüğümü duyabilirsin. bu gerçek bile olabilir. buna rağmen paralı askerlerimi bulacaksın.”
    şövalye tereddüt etti. “majesteleri, eğer ölürseniz-”
    “- sen benim intikamımı alacaksın, ve demir taht’a kızım shireen'i oturtacaksın. ya da denerken öleceksin.”
    sör justin bir elini kılıcının kabzasına koydu. “şövalyelik onurum üzerine yemin ederim.”

bu sözler the winds of winter'ın yayınlanan bölümlerinden... ve hbo bir karakteri nasıl piç eder onu bizlere izletmiş oldu...

peşin edit: spoiler falan yok yazdığımda, stannis zaten braavos'a gitti dizide... sadece kitapta kendisi değil, şövalyesini gönderiyordu..
  • her sevişme sahnesi odaya birinin gelmesiyle bölünüyor. psikolojimi bozdunuz bu ne rahatlık yav... basılan tarafta da basan tarafta da bir vurdumduymazlık, bir adam sendecilik...

ayıp olmasın diye bir panik olup toparlanma çalışmasına girin, bir iki ufak çığlık eşliğinde kafayı vurup odadan acilen çıkın bir kezcik de, aman be...

(bkz: hani marjinal bizdik)
  • --- spoiler ---

arya'yı sikecekler matmazel!!
    --- spoiler ---
  • --- 05 - 09 spoiler ---

"tecrübelerime göre etkileyici konuşanlar gerizekalılarla aynı ölçüde haklı çıkıyor." - tyrion

--- 05 - 09 spoiler ---
  • --- spoiler ---

gerçek stannis bu değil, kitapta böyle bişey yok lan, olma olasılığı da yok. hep o d&d nin i...liği. stannisi oynayan aktörle araları bozuk diye duymuştum zaten. adamı hepten işid'e çevirdiler. kızın anası da seri boyunca kızına çektirmediği kalmadı son anda durdurun falan, hadi canım.

muhtemelen sonraki kitapta da yakacaklar shreeni ama yakacak olanlar melissandre ve selyse(anası olacak ...) olur, stannis değil, zaten stannis onlarla değil.

--- spoiler ---
  • tutamadim gene daha bolumu izlemeden okudum aq'nun spoilerlarini. bu wildling-jon snow-stannis koalisyonu patlayacak gotunuzde. lannisterlar adam degilse de tyrionla targaryen baciyi getirip yeni westerosu kuracaktir tekrardan.

not:
    ahmet davutoglu = tommen baratheon
    tywin lannister'in olumu= rte cumhurbaskani
    jaime lannister= bulent arinc
    stannis baratheon = kk
    jon gulen = fethullah snow
    biji wildlings
    daenyrs targeryan = yeni westerosun simgesi

goreceksiniz hepiniz...
hesabın var mı? giriş yap