• sindirim sistemimizde biriken gazin bunyesel ya da gorgu kurallari gibi nedenlerden dolayi vucuttan tahliye edilememesinin yarattigi kıvrandırıcı agri turu.
  • her günkü olağan beslenme alışkanlıklarının dışana çıkma durumunda, kapasitesinden fazla yeme, yemeğe abanma zamanlarında da meydana gelebilen bir hadise, sancının şiddetti mide bulantısı, tansiyon düşüklüğü gibi problemleride beraberinde getirir, apranax olmadığı zamanlarda mümkün olduğunca kıçı sıcakta tutmalı, sigara ve kahveye hücum etmeli
    (bkz: sigara kaka getirir)
  • bebek sahiplerinin korkulu rüyası, anne sütünden geçebilen, panzehiri bebeğin sırtına vurmak olan, ebeveyn için uykusuzluk anlamına gelen hadise...

edit: gece oğlum "kabus gördüm" diye uyandırıp uykumu kaçırdığında, bu entrynin oylandığını farkettim. 10 yıl önce gaz çıkartıyormuşum. ey zaman sen nelere kadirsin.

edit 2: 7 yıl önce "kabus gördüm" diye uyandırılıyormuşum. 17 yıl önce de gazla derdim varmış. entry oylanınca fark ettim. gazını çıkardığım bebe kucaklayıp ayaklarımı yerden kesebiliyor artık. ey zaman sen nelere kadirsin!
  • bir insan başka bir insan gaz çıkarttığı * için bayram yapıyorsa, bebeği gaz sancısı çekmektedir.
  • gastriti olanlar cok cekerler. fenadır.
  • böbrek ağrilarina asla benzemeyen. fakat, çeken insani,"böbreklerimde taş var heralde" dedirten bir sanci.
  • yeni annelerin kabusu olan, bebeklere hayatı zindan eden sancı türü. bebeklerin bağırsakları 18 aya kadar düzgün çalışmaya başlayamadığından o zamana kadar hem bebeği hem anneyi inletir, çevredekilerden yüzbin çeşit çare önerisi gelir hepsi de birbirinden enteresan ve genelde hiçbiri de deva olmaz.
  • kesin cozum icin
    (bkz: metsil)
  • masif bir osuruk veya geğirtiyle rahatlar. bunu götünüzü yaya yaya yapamayacağınız biçimsiz bir yerde iseniz (okul, otobüs) çok çekersiniz. bir iki saat kıvranmaya bırakılırsa yeri göğü inletme potansiyeli mevcuttur.
hesabın var mı? giriş yap