• çevremde hemen hemen kimsenin hatırlamadığı ya da bilmediği bi şarkı(ydı) bu.az önce aklıma geldi durup dururken,arattım,buldum,indirdim,dinliyorum habire.sonra sözlükte arayalım lan bunu bakalım bulabilecek miyiz dedim kendi kendime.ve vay anasını,dört kişi hatırlıyomuş bu şarkıyı.yani şu an öyle bi ruh halindeyim ki,yakın arkadaş çevremi bu dörtlüyle değiştirmek istiyorum,beraber takılalım,yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmesin,bu şarkı eşliğinde alkolün dibine vuralım,birbirimize sürekli çocukluğumuzdan bahsedelim,bi nevi nostalji fırtınası kopsun istiyorum.*

eşime dostuma da diyeceğim şudur;hiç mi çocuk olmadınız ulan!*
  • orcun'un 16 sene once ilk albumunde (sanirim son) soyledigi sarkidir. o zamanlar efsaneydi bu sarki (15-20 yaslari arasinda kalp acisi cekenler icin). vay be zaman ne hizli geciyor! o zamanlar neredeydim simdi neredeyim! orjinal klibi izlemeyin evet emege saygi ama sarkinin sihiri bozulmasin diye izlemeyin.

aksam bir arkadasimla konusurken aklimiza geldi. evet eskiyiz bizde amk. o bana o zaman hoslandigi cocugu anlatti ben ona o zaman hoslandigim kizi. mirildanmaya calistik, nakarat kismini hatirladik sadece.

sozleri;

bugunler hasretinin ustune perde cekmiyor ki
    aralanıyor isikler ruyalarim ah cikmiyor ki
    eller sitemimin sebebini ah bilmiyor ki
    boyle mi anlastik yalanin hic bitmiyor ki

hani gece inmeden kapimi calacaktin
    hic kimse gormeden koynuna alacaktin
    hani dort bes saat yanimda kalacaktin
    karanlikta izin yok boylemi olacakti
  • küçüklüğümde kulağıma takılıp kalan ve aradan bir yerden tekrar çıkıp içimi dışımı çocukluğuma götüren şarkı. klibi izlememekte fayda var.
  • klibi şu aralar olay tv'de dönmekte olan şarkı. orçun adlı bir kardeşimiz seslendirmekteydi ve de zamanına göre güzel bir slowdu. fakat orçun'un üstü çıplak bir şekilde garip dansları ve de alakasız hareketleri yüzünden ne klip ne de şarkı başarılı olmuştur.

halbuki orçun'un hem sesi güzeldi hem de şarkıları. insan on sene sonra klibini görünce bu şarkının ister istemez hüzünleniyor, aklına eski yazlar geliyor. bir izzet öz prodüksiyonuydu, keşke tutsaydı.
  • bundan yaklaşık 10 sene önce belirip kaybolan orçun isimli şarkıcının eseriydi.
    klibinde bu kişi üstü çıplak kot pantlonu ile abuk hareketler yapardı kumsalda. sözleri de yanlış hatırlamıyorsam şu şekildeydi;
    gece inmeden kapımı çalacaktın
    hiç kimse görmeden koynuna alacaktın
    hani dört beş saat yanımda kalacaktın
    karanlıkta izin yok falan filan...
  • güzel şarkıydı aslında. pek duyuramadı sesini gerisi de gelmedi zaten. şarkının sözleri de aynen şöyleydi:

bugünler hasretinin üstüne perde çekmiyor ki
    aralanıyor ışıklar rüyalarım ah çıkmıyor ki
    böyle mi anlaştık, yalanın artık bitmiyor ki

hani gece inmeden kapımı çalacaktın?
    hiç kimse bilmeden koynuna alacaktın?
    hani dört beş saat yanımda kalacaktın?
    karanlıkta izin yok, böyle mi olacaktın?
  • aradan yıllar geçmiş. çocukluğumun en güzel parçalarından birini tekrar dinledim. orçunu, geçmişimi yad ettim başka diyarlara gittim ve geri gelmek istemedim.

bugünler hasretinin üstüne perde çekmiyor ki
    aralanıyor ışıklar rüyalarım ah çıkmıyor ki
    böyle mi anlaştık,yalanın artık bitmiyor ki

mp3 player'ınızdan asla silmeyeceğiniz parçalar vardır...sırf bu şarkı için mp3 player'ı formatlamazdık.... ne günlerdi ah ah ah...
  • murat boz ne bileyim dalkılıç gitsin bu şarkının sahibi orçun gelsin, küllerinden doğsun, sevelim sevilelim. hem ne güzel kumsalda klip çekip doğuş gibi takla makla da atmıyor. nakaratta duyduğumuz ablayı da hazal'a benzettim ama emin de değilim hani.
  • best fm'de çalarken aux kablosu ile kasete çektiğim ilk şarkıdır. tabi arada meşhur best fm jingle'ı girerdi.
    ergenliğimin ilk dönemleri siyah sony walkman ile yatağıma yatarken bu şarkı eşliğinde o gün aşık olduğum kızları düşünürdüm.
  • 90'ların en baba şarkılarından biriydi. fakat kesinlikle klibi ile izlenmemeli zira o müthiş duygu klipteki çıplak ergen eleman ile tamamen kayboluyor.
hesabın var mı? giriş yap