şükela:  tümü | bugün
 • 14 eylül 1991 beşiktaş samsunspor maçıdır efenim.
  aynı zamanda beşiktaşlı olduğum gecenin tarihidir.
  tv'den 90 dakikası da izlenen ve hala o 90 dakikanın içindeki bi çok karenin hafızalardan silinmediği maçtır efendim. o gece ilk defa bana alınmış bir hediye ya da ıvır zıvır bi şey için değil, sonradan tutkuya dönüşecek, hastalık derecesinde sevilecek bir şey için seviniyordum, atılan her golde beşiktaşı içime işliyordum. tabi o gece olayları algılamada ya da taraf tutmamda muhakkak babanın beşiktaşlı olmasının etkisi vardı, ama o ilk izlediğim maçta beşiktaş öyle bir top oynuyordu ki, ekranda hareket eden siyah beyazlılar deyim yerindeyse o gece yeni bir yavru kartalı kazanmak için büyüleyici bir futbol sergiliyordu.

  o yüzden ilk maç çok önemlidir abi. ben o 5-1'lik samsun maçı büyüsünü hayatım boyunca unutamam o yüzden.
 • 29 mayıs 1985 liverpool juventus maçı'nı ve tibün olaylarını canlı izlediğimi hatırlıyorum. hatta tribünlerde, sakallı şişman bir amcanın, sanırım biryerlere sıkışmış görüntüsü ve haykırışları hala gözümün önünde ve sanırım ilk çocukluk travmalarımdan biri..

  bir de bundan önce penaltılarla 5-3 fenerbahçe'nin kazandığı bir maç var, sanırım türkiye kupası finali olabilir diyecem ama olamaz. malum 30 sene geyiği var..

  not: aha buldum cumhurbaşkanlığı kupası imiş ve diğer maçtan sonra imiş. (bkz: 12 haziran 1985 galatasaray fenerbahçe maçı)
 • (bkz: #32397932)
 • 2001 yılında 6-0 biten bursaspor'un kazandığı erzurumspor maçı. o kadar maç varken tuttuğum takımın hatırladığım en eski maçı bu sanırım. sebebi de bu maçta da baya bir izdiham yaşanmıştı, haber programlarına falan çıkmıştı. bir de önceki maçta erzurumspor'a deplasmanda 5-0 yenilmişiz. tabi şimdi baktım erzurumspor o sene küme düşmüş, fenerbahçe şampiyon olmuş. bursaspor 3 büyüklerden o sezon sadece 1 puan alabilmiş. o da şampiyon olan fenerbahçe'den. götüm gibi sezonmuş afedersiniz.
 • 18 mart 1995'te 3-1 beşiktaşk'ın kazandığı petrol ofisi maçı. bu arada, petrol ofisi spor kulübü 2002 yılında kapatılmış.
 • 13 haziran 1982 arjantin belçika maçı. belçika 1-0 kazanmıştı. aradan 31 yıl geçmiş...yuh...
 • 30 mayıs 1993 beşiktaş gençlerbirliği & 30 mayıs 1993 ankaragücü galatasaray

  7 yaşındaydım ve radyodan dinlemiştim. beşiktaş kanserimin başladığı günde diyebiliriz.
 • 1994 abd dünya kupasının finali. baggio penaltıyı apollo 11 gibi fezaya dikmişti. o zaman 8 yaşımdaydım sanırım. daha geriye gidemiyorum.
 • bir fenerbahçeli olarak, entresan bir şekilde sanırım bir beşiktaş maçıdır bu. kiminle oynandığını da hatırlamıyorum, çok küçüktüm. manisa'da yaşayan, ergenliğini yaşamakta olan ve beşiktaşlı metin'e aşık olan kız kuzenim istanbul'a tatile gelmişti. anne tarafım yarı beşiktaşlı, yarı galatasaraylıdır ama beşiktaş ağır basar. enişte de beşiktaşlı olunca bir dolu beşiktaşlı kuzen vardı. bu kuzenim de zamanın uzun saçlı sarı fırtınasına, ki yeni nesiller onu ntvspor yorumcusu metin tekin olarak tanıyor, olan aşkıyla yanıp tutuşurdu. posterleri odasını süslerdi. babam aldı bizi beşiktaş maçına götürdü. ama hazırlıksız yakalandık sanırım, bilet bulamamıştık, karaborsada da yoktu galiba. neyse ki o zamanlar devre arası kapılar açılırdı, biz de sanırım bir devre bekleyip kapılar açılınca girmiştik. maç hakkında da aklımda pek bir şey kalmamış.