• (bkz: sazan.avi)

bu kadar salak mısınız gerçekten? önce kendi numarana sonra da yetmemiş gibi tüüüüüüüm rehberine erişim izmi veriyorsun heriflere. tanımadığın kişilere tüm rehberine erişim izni vermek nedir yahu

cidden bu kadar salak mısınız????
  • milletçe iq ortalamamızın 13,5 olduğunu gösteren uygulama. ha bunu indirmişsin, ha evine polis çağırıp dinleme cihazı kurdurmuşsun, aynı şey. sizin aptallığınız yüzünden bizim de maillerimizden telefonumuza kadar her haltımız kayıtlı adamlarda.

teşekkürler abaza türk gençliği.
  • “beni ne diye kaydetmişler?” diyerek bi merakla indirdim uygulamayı ve dumur oldum.

“motor batuhan” nedir yahu?

dipnot: motor değilim, sadece motosiklet kullanıyorum.
  • numaram en az bi 300 400 kiside vardir. bu kisilerden birinin bile bu uygulamayi indirme ihtimali %100. o yuzden dedim sildireyim numarami.
    e onun icin de numarani istiyor?kod mod gonderiyor.
    nasi bir tezgaha dustuk olm?
  • birine citroen saxo araba satmıştım. adam beni yiğit saxo diye kaydetmiş az önce bu program sayesinde öğrendim. püh rezillik.
  • twitter'da gördüğüm uygulama. daha facebook'un bilgi satışı olayı gündemdeyken millet koşa koşa bu dalgaya rehber erişimi veriyor anlaşılan. çok iyi, aferin. tuğçesu seni "berksan yakışıklı olan" diye kaydetmiş.
  • o sırada abd'de: herkes facebook hesabını silsin, facebook verilerimizi şirketlere satıyor

sen ise iki eğlence uğruna hunharca tüm telefon rehberini, kendi cep telefonu numaranı bedavaya cümle aleme sunuyorsun...

olm var ya bu millete müstehak
    akepe müstehak, tosun müstehak, fadıl müstehak, tüpçü müstehak, acun müstehak...
    hepsi müstehak

(bkz: salak yemin ederim gerizekalı bu çocuk ya)
  • yav bu millete sövünce ukala olan ben oluyorum. yani adam ateşi tanrı sanan mağara adamı gibi dolaşıyor, sen bilimden mantıktan bahsedince çok bilen beyaz türk durumunda kalıyorsun.

- bizim parmak izimizi çalıyollar:

bakın, interneti açın "how does fingerprint sensor work?" diye aratın. çok zor değil amına koyim ya. şu amına koduğumun internetini bir kere de kayınçonun facebook'tan paylaştığı sikimsonik komplo teorilerini okumak için değil de bir şeyin bilimsel açıklamasını merak ettiğiniz için kullanın.

cep telefonundaki parmak izi sensörü parmak izinizi değil tamamen, kısmen bile kaydetmiyor. parmağınızdaki belirli sayıdaki noktayı baz alarak daha önce yaptığı kayıtla karşılaştırıyor.

bu yüzden normalde parmak izinizin tamamen birisiyle eşleşme ihtimali 64 milyarda bir iken, atıyorum apple touch id'nizi bir başkasının açabilme ihtimali 50 binde 1'dir.

paranoya sizi korumaz, bilgi korur. mesela have i been pwned sitesi çalınan ve paylaşılan hesap bilgilerinizi listeliyor. burda benim parmak izimi çalacaklar goygoyu yapan mağara adamlarından kaçı girip hesap bilgilerini kontrol ediyor? kaçı buradan yapılacak bildirimlere abone oldu?

linkedin bizim hesap bilgilerimizi çalmayacaktı ama çarşaf çarşaf çaldırdılar. paramla satın aldığım adobe photoshop yükleyeyim, fotoğraf düzenleyeyim dediniz ama şifrenizi salt haliyle sakladıkları ve öylece çaldırdıkları ortaya çıktı.

veri güvenliği mağara adamı gibi her şeyden korkarak, bunlara bilimden uzak, mantıktan kopuk saçma sapan korkular üreterek değil; bunları takip ederek ve aktif olarak önlem alarak olur.

sen cep telefonu nasıl çalışır, android uygulama izni nedir, parmak izi sensörü benim parmak izimi nasıl eşleştirir bilmeden burda korkularınla mağara adamlığı yaparsan seni daha çok kişi dolandırır. sen de ona salak, buna aptal deyip kendini avutursun.
  • başkasının rehberine nasıl kaydedildiğinizi gösteren, çıkan sonucun neden ekran görüntüsü alınıp instagram story'de paylaşıldığına anlam veremediğim uygulama.
  • birkaç ay sonra bilimum kan emici çağrı merkezlerine, sms veritabanlarına numara satacak hede.

ağustos eylül gibi ''168.595 tl geri ödemeli 30.000 tl'lik krediniz hazır'', ''itin öldüğü yerin yükselen yıldızı çükübik konutlarının 7+1 ve 9+3 daireleri satışta. 1 milyon tl peşinat 15.000 tl aylık taksitle hemen oturuma başlayın'' türü mesajlar gelirse şaşırmayın tatlılarım.
hesabın var mı? giriş yap