• 3 kere dinledim ama albüm böyle olacaksa çoşup kaçacaz demektir opeth sevenler olarak. opeth klasiği sert/yumuşak geçişler var. ve kendi içlerinde çok dengeli. ayrıca yürüyüşler artık daha aksak
  • nete dusen ikinci ghost reveries parcasidir ve goruldugu kadariyla opeth tarihinde tool etkilenimleri sezilebilen ilk parca olarak da dikkat cekmektedir. opeth, bu albumuyle bir progressive death metal grubundan cok tam anlamiyla "yer yer brutal vokal kullanan bir progressive metal grubuna" * donusumunun sinyalini vermektedir sanki. lezizdir.
  • beni sabah sabah yerimden kaldiran, heyecanlandiran süper opeth şarkisi. riffler coşmuş, kopmuş yine. akustik bölümler ve akerfeldt eskisi gibi. atonaliteden kaçmış biraz sanki şarkı.
  • bariz bir tool - the grudge rip-offu iceriyor
  • az önce indirdiğim, ghost reveries deneyimimin ilk anlarını içeren şarkı. ve kesinlikle tam beklediğim şarkıydı. nasıl olduğundan emin değilim lakin tam olarak böyle bir şey bekliyordum opeth'ten ve heyecandan ter içerisinde ve kıpkırmızı bir şekilde ardından gelen şarkıları merak etmekteyim outro çalarken.
  • aralarına hafiften folk havaları katılmış olsa da tipik bir opeth parçası denebilecek, mükemmel bir intro ya sahip, ghost reveries albümünün ilk şarkısı. direkt "opethvari" rifflere sahip, yeterince melankoli, hüzün ve aynı zamanda coşkuyu içinde barındırabilecek kadar iyi bir opeth eseri. aşağı yukarı 10:29dk uzunluğunda, bir opeth klasiği daha..
  • opeth'in son albümünün tek "gercekten dinlenmesi gereken"i...
  • efendim bu şarkı kesinlikle arabada dinlenmemesi gereken bir şarkıdır.aksi takdirde sizi aşırı şekilde gaza getirip yollarda gormek istemediğimiz olaylara yol açabilir...iki şeritli yolda yılan gibi makas atmanıza sebebiyet verebilir. bir de eğer bunun ritmine gaz pedalıyla eşlik ederseniz, güzel manzaralar ortaya çıkabilir.*
  • full metal jacket filmine benzetiyorum ben bu şarkıyı. film birkaç kısa filmden oluşuyordu, bölümler hemen ayırt edilebiliyordu.
    bu parcada aynı onun gibi... birkaç bölümü var. en azından dalmış vaziyette dinlerken birdenbire kulagı çeken, acaba yeni parcamı basladı hissi uyandıran birkaç bölüm.
    ama bu bölümlerin en iyisi, vokalin a harfini orgazm ettirdiği andır.
    stanley kubrick amcayıda opeth kardesleride tesekkurlere boguyoruz...
  • ilk birkaç saniyesi kiliseyle bağdaşık korku filmlerinin (şeytanlı meytanlı) müziklerine benzeyen opeth şaheseri.
hesabın var mı? giriş yap