• memlekette yediğim en iyi italyan yemeklerini yapan yer oldu benim için... genelde notu risotto, makarna ya da et üzerinden vermek lazım, nitekim bunları bizim memlekette yedirmek için italyan şefler dahi değişiklikler yapıyorlar, daha alışılagelmiş türk yemeklerine benzetme çabasına giriyorlar, saçma... oysa gina'da bu konuda bir çaba yok, yediğiniz risotto sanki az önce 1700 kilometre ötede pişirilmiş ve sizin önünüze ışınlanmış gibi. etler tam olması gerektiği gibi, makarnası al dente...

buraya kadar anlattıklarımın tek istisnası pizza olabilir. henüz pizzasını yiyemedim ama arkadaşımın yediği diavola memlekete uydurulmuş ürünlerinden biri gibiydi, nitekim menüde domuz eti uyarısı yoktu.

servis konusunda yorum yapma şansım yok, çünkü restoranın iyi ağırlaması gereken biri bize eşlik ediyordu. umarım servis seviyesi de hep bu düzeydedir.

neticede memlekette italyan restoranı arıyorsanız, uğramanız gereken ilk yer gina... fiyatları büyükdere'nin karşısındaki cipriani'ye göre çok daha iyi, nitekim italya'da gireceğiniz her hangi bir trattoria'da da daha fazla hesap ödemezsiniz... ortam cipriani'ye göre çok daha samimi ve lezzet gina'yı aklınızdan kolay kolay çıkaramayacağınız kadar etkileyici...

edit: bir sonraki ziyaretimde fikrim ciddi manada değişti. nedense onlar da türk damak tadına uygun bir noktaya gelmeyi tercih etmişler...
  • bugun de eyleme maruz kalmis feritsel kanyonsal mekan. (bkz: direniş)
  • ana yemek fiyatları 23 tl'den başlar. başlangıçlarından , servise ve kuver seçimine kadar gayet başarılıdır. kahvesi de dahil, yanında kavanoz içinde kurabiye ve gün kurusu ikram edilir. paranızın karşılığını veren bir işletme özetle. kalabalıkken içerisi biraz gürültülü ama ışık ve ambiyans şahane. pizza makarna hamur olan herşey de gayet lezzetli.
  • doğuş grubuna bağlı olduğu için bugün kanyon'da yapılan protestolardan nasibini almış yerlerden biridir. öğle yemeklerini yemek için gidenler bol alkışlı protestto ile başlangıç yapıp ana yemeğe geçemeden mekanı terk eylemişlerdir.
  • eski yunanca kadın anlamına gelen "güne"den türemiştir. kadın demektir.
  • (bkz: #34598905)
  • kahvenin yanında getirdikleri kurabiye kavanozu ile gönüllerde taht kuran mekan. kurabiyelerin tadı da oldukça başarılıdır.
  • gecen gun gittik. garsona ac oldugumuzu belirttik ve risotto nasil diye sorduk. servisin doyurucu olup olmadigini anlamak icin. adam bize bir bucuk risotto teklif etti....
  • prosciutto'lu pizzası çok iyiymiş ben bugün bunu gördüm, hamuru hem çok iyi pişmiş hem de esnek, malzeme bol taze ve kurumamıştı. istanbul'un en iyi italyan restoranlarını an itibariyle gözümde.

diğerleri zorlu center'daki ristorante ıtalia di massimo bottura (ismine kredi çekesin gelir), da mario; daha orta sınıf bir yere gitmek istediğimde cihangirdeki pizzeria trio. henüz akmerkez'deki serafina'ya gitme fırsatım olmadı ama iyi diye duydum.
  • [zaten severdim*, ancak gecen haftadan beri benim icin ayri bir deger kazandi bu mekan.]

girlfromipanema ve anotherstar ile birlikte tesrif ettigimizde, suursuzca "sözlük fashion squad hq" olarak suistimal edecegimiz restoran. zaten ortam da buna müsait, yan komsusu harvey nicks.

yasasin sisterhood!

*
hesabın var mı? giriş yap