• aaah aaaaaah aaaaah bölümlerinin şarkıya tarifsiz bir tat kattığı göksel şarkısı.

ses güzelliği değil olay, sesin tınısının bir enstrüman gibi kullanılması. bu nedenle de şarkıyı gökselden başka kimsenin böyle söyleyebilecegini düşünmüyorum.
  • bunu sevenlerin düştüğü büyük bir yanılgı; "a-ah aaa a-ah aaa a-aah aaa gittiğindee" kısmına eşlik ederken, sesimizin gerçekten göksel'inki gibi çıktığını zannetmek. :/
  • ilk dinleyişimde yazıyorum. ben kim bilir kaç kere daha dinleyeceğim seni ard arda. ilk dinleyişte bu kadar güzelsen. 25.'yi kim tahayyül edebilir ki?

''bu yol çıkmaz bu yol
    gönül vazgeçmiyor

bulanık sularında
    takıldım ağlarına
    yüz diyor içimde bir ses
    yetmiyor kulaçlarım''
  • sen orda yoksun'dan bir göksel parçası

bu yol çıkmaz bu yol
    gönül vazgeçmiyor
    dur diyor içimde bir ses
    peşinde diğer yarım

susmasan olmaz mı
    anlatsan bir kere
    önümde kilitli kapılar
    anahtarları sende

gitmesen olmaz mı
    en azından bir gece
    içimde bir kara orman
    yanıyor gittiğinde

gittiğinde

bulanık sularında
    takıldım ağlarına
    yüz diyor içimde bir ses
    yetmiyor kulaçlarım
  • "gitmesen olmaz mı
    en azından bir gece
    içimde bir kara orman
    yanıyor gittiginde" kismiyla ozellikle ic acitan ve goksel'in eski turk filmi muzigi havasinda soyledigi sarki
  • tam anlamıyla bir içlenme şarkısı.
    şu an içlenecek bir şeyiniz yoksa dahi geçmişinize toptan içlenebillir ve "aaaaah aaaaaah" çekebilirsiniz.
    çünkü bir yerinize dokunuyor bu şarkı.
  • bugüne kadar hiç duymadığıma üzüldüğüm göksel şarkısı.

çok şey kaçırmışım meğer. gerek sözleri gerekse melodisiyle kendine bağlayan bir şarkı olmasının yanında, göksel'in şarkıyı sesiyle bambaşka bir yere taşıdığına şahit olabilirsiniz.
    eminim ki şarkıyı ilk kez başkasından dinlesek aynı etkiyi yaratmazdı.

umarım daha uzun yıllar böyle şarkılar yapar da, biz de içten aaahhh'lar çekeriz.
  • gökselin sesini en iyi kullandığı şarkılarından biri o kilitli kapılardaki yükselmeye bayılıyorum
  • albümü komple dinlemiş biri olarak beni en çok etkileyen göksel şarkısıdır. dinledikçe dinlenen güzel şarkılar kategorisine çoktan girmiş ve alkışı hak etmiş şarkıdır.
  • sesimin neden güzel olmadığını bana sorgulatan güzel mi güzel göksel şarkısı. sadece o ah kısımlarında bile güzel çıksa razıyım lan, şarkının hepsini söylemesem de olur.
hesabın var mı? giriş yap