• ing. devam et
  • 1987 tarihli nefis mr mister albümü.
  • lunik 'in weather albümünden, tempolu; insanı kendi kendine dans edermiş gibi yapma havasına sokan bir şarkı.

she used to think for everyone except herself
    asked anyone if they agreed with her
    was too unsure to make decisions
    because she didn't wanna let somebody down
    but now it's time to set course for self determination

go on, go on
    just listen to your feelings
    go on, go on
    it is what it means to be living
    go on, go on
    if you wait to long
    because you're scared to do wrong
    somebody else will come and take your place
    and you will end up stuck in the crossing

she used to go where they wanted her to go
    she used to think what they wanted her to think
    content to see satisfaciton of another
    she forgot about her plans
    but now it's time head for self realization

in all probabilty she'd need a bit of vanity
    little girl - look for yourself!
    finally you gotta stop sacrifice yourself
    saving everybody else and later you're in agony
    they're all so selfish, sad but true:
    you need to learn this too
  • jack johnson'ın sleep through the static albumunun 10. ve *en iyi $arkisi. palmiyeler, kum, okyanus ve kilometrelerce yukaridan usulca gecen ucaklarin e$liginde sozleri de $u $ekilde takip etmekte, afiyet olsun efenim:

in my review
    i watch you watching the twilight
    behind the telephone lines
    with nothing to prove, or to assume
    just thinking if your thoughts are different than mine
    in my review
    i watch you
    i give you your life, would you give me mine?

i see you slowly swim away
    cause the light is leaving town
    to a place that i can't be
    there's no apologies

just go on
    just go on
    there's still so many things
    i wanna say to you
    but go on
    just go on
    we're bound by blood that's moving
    the moment that we started

i see perfect little lives
    watch the shadows of the clouds
    and the surface of the ocean out the window of a plane
    i get nervous when i fly
    i'm used to walking with my feet
    turbulence is like a sigh that i can't help but over think

what is the purpose of my life
    if it doesn't ever do
    with learning to let it go
    live life recklessly through
    you can do the same
    it`s the least you can do
    cause it's a lonely little chain
    if you don't add to it

so go on
    just go on
    there's so many things
    i wanna say to you
    go on
    just go on
    we're bound by blood and love
    just go on
    just go on
    there's still so many things
    i wanna say to you
    just go on
    just go on
    were bound by blood that moving
  • matthew perry'nin yeni sitcomu. perry 8 yıl sonra nbc'ye dönüyor bu proje için. dizinin senaristlerinden birisi de friends'te senaristlik yapmış scott silveri. sitcom dedik ama umarım gerçekten öyle gülme efektli bir dizi çıkar çünkü bu adamların güçlü olduğu alan sitcom ortamı.
  • trailer'ı çıkmıştır.

güzel olacak gibi...
  • yarın ilk bölümü yayınlanacak olan dizi. bakalım çeviriler gelecek mi... episodes'da matt leblanc'i görmek çok güzel oluyordu ama friendssever olup da the good wife'da matthew perry'nin son halini görmeyenleri uyaralım; matthew, matt'e göre epey bir yaşlanmış o yüzden eski günleri yad ederken hüzünlenmeniz de olası.
  • bitmek bilmez matthew perry aşkım sayesinde mr. sunshine bile beğenmiş bir insanken sevmememin olanaksız olduğu dizi. tek üzüntüm matt'i the good wife'tan çekip çıkartmasıydı. tutmaz da yayından kalkarsa en azından avuntum onun the good wife'a dönebilecek oluşudur. ama tutmayacağını hiç sanmıyorum. matt uzun yıllardır olmadığı kadar enerjik... ve yaptığı işten mutlu gözüküyor. zayıflamış, yaşını taşıyan biri haline gelmiş. eski mimikleri yerinde. ama hala chandler'ı oynamıyor. ryan bambaşka biri. tek ortak yanları aynı kişi tarafından canlandırılmaları.

ryan bir spor spikeri. eşi ölmüş. iş yerindekiler de onun acısıyla hesaplaşmadığını ve içine attığı bu birikimlerin bir gün çok fena patlak vereceğini düşünüyorlar ve onu bir grup terapisine yolluyorlar. klasik matthew perry hareketleri ve komedisiyle ryan sazı eline alıyor ve döktürüyor. o kutlama dansı uzun zaman düşünüp düşünüp gülümseyeceğim bir sahne olacak.

dizinin komedisini biraz ilk dönem community'e benzetebiliriz, ki konsept zaten en baştan benziyor. henüz absürtleşmemiş, ama o yönde giden, farklı ve herkese hitap etmeyecek bir espri anlayışı var. ben bayıldım. bu bayılmamın sebebiyse metinden ziyade oyunculuklar. matthew'ın etrafına çok iyi bir kadro yerleştirmişler. herkes çatır çatır oynuyor ve daha ilk bölümden bir tanıdıklık hissi yaratmayı başarıyor. üstelik son zamanlarda pek çok komedinin unuttuğu bir şeyi ilk bölümden başarıyor dizi: bir kalbi ve duyguları olduğunu cesurca gözler önüne seriyor. sadece güldürmek için burada değil, gözleri de bir hayli doldurma potansiyeli var. o güzel müzik eşliğinde çerçeveye takılan pasta kutusu... ne güzeldi öyle!

her ne kadar ilk bölüm devamı gelecek bir dizi gibi değil de tek bir hikayeymiş gibi dursa da dizinin buradan gidebileceği bir çok yol olduğu aşikar. hangisini seçeceklerini tahmin edememek de merak yaratıyor, hoş oluyor. biraz daha komik ve tempolu olması gerektiği doğru. daha iyiye gitmeye ihtiyacı var. ama kesinlikle mr. sunshine kadar kötü bir noktada başlamıyor. nbc-matthew perry ikilisi gereken şansın diziye tanınmasını sağlayacaktır. eğer sezon ortasına doğru kıvamlarını bulurlarsa dizi yolunu bulur diye tahmin ediyorum. bu sezonun birkaç komedisini izledim. şimdilik en beğendiğim bu diyebilirim.
  • matthew perry'nin yeni dizisi. ilk bölüm oldukça hoşuma gitti benim. 2. bölüm eylül 18'de yayınlanacakmış. inşallah en az 1-2 sezon gider. matthew perry çok yaşlammış bu arada beeee. bir friends hayranı olarak derinden yaraladı beni :'(((
  • eski dostun geri dönüşü gibi olmuş.fiyakalı yazmayı bilmem ama son zamanlarda izlediğim en sıcak , en komik , en hüzünlü ilk bölüm.umarım devamı da iyi gelir.matthew perry'nin friends'den sonra iyi işler yaptığını ama biraz şanssız olduğunu düşünüyorum.
    sanırım benim gibi bekleyenleri de var ki alt yazısı çabuk düştü ortamlara.bir kenarına tanım gibi bir şeyler yazmak gerekiyorsa bu yazının ilk bölümüyle beklentiler uyandırmış bir dizi filan diyelim adet yerini bulsun.
hesabın var mı? giriş yap