• okula basladığım ilk gün geldiği derste "ben bu okula sadece prof. olmak icin geliyorum derslere bunun için giriyorum baska bi amacım yok, zaten bikaç bankanın hukuk danısmanıyım, burdan kazandığım para benim bir çocuğumun okul taksidi bile değil " diyerek beni dehsete düşüren, medeni kürsüsü hocası..bu sene prof.luk mertebesine yükselip kendince misyonunu tamamlamış sahsiyet
  • konuşmasadından öğrencilerin zar zor iki kelime anlayabildikleri insan..
  • her yıl bir-iki düzeltiyle yeni basım yaptırttığı kitaplarından kazandıklarıyla paraya para demeyen kişi.
  • avukatligi iyidir gercekten de. insani sasirtir birakir o uyuz kedi misali adamin durusma salonundaki cevvalligi..
  • kürsüdaşı sn. murat canyürek'in, gökhan antalya'dan medeni hukuk dersi almamızdan sonraki sene geldiği ilk borçlar genel dersinde sorduğu medeni hukuku kimden aldınız çocuklar sorusu üzerine aldığı gökhan antalya cevabına verdiği cevap: vah vah
  • bahcesehir universitesi hukuk fakultesinde 1. siniflarin aile hukuku dersine gelen ogretmen.
  • hasta hasta derse gelmiş sonra da şöyle bir beyanatta bulunmustur:

--ee cocuklar ya cok hastayim blok yapalim * erken cikarsiniz şimdi hiç yukari cikamicam cok merdiven var.
    -- benim evim de böyle cok merdivenli biliyo musunuz. yoruluyorum merdivenden.. *

(bkz: hocalarin aslinda demek istedikleri)
  • çok babacan bir edayla ders anlatan ancak anlattığı dersten hiçbir şey anlaşılamayan insan.
    (bkz: lafi geveleme formatlari)
    (bkz: kendi kendine konusmak)
  • engellemekle önlemeyi karıştırıp öngellemek diye muhteşem bir tabir katmıştır türkçe'ye ki konuştuğu dil de türkçe gibi durmamaktadır pek.
  • önceden öngörmek kavraminin babasi.. ders boyunca anficek, kendi kendimize "öngörmek zaten önce yapilan bir şeydir ama ama ama" gibi düşüncelere kapılıp tamamen dis"atraksyon"a ugradiğimiz zamanlar az mi olmuştur? (bkz: tey tey)
    daha böyle ne yaraticiliklari vardir gökhan hoca'nin..
hesabın var mı? giriş yap