• galatasarayin eski golculerinden, simdilerde spor yazarligi yapan kisi. ayni zamanda galatasaray klubunde altyapi sorumlulugu gorevini de yapmaktadır.
  • yasin ozdenak'ın da abisidir aynı zamanda..
  • babamin " ben bu gokmen'in 2 metreden gol kacirip tribune tirmanip seyirciyle kavga ettigini bilirim " dedigi ki$i.
  • gökmen'in oynadığı zamanlardır.. galatasaray penaltı atışı kazanmıştır.. topun başında ise gökmen bulunmaktadır -nefesler tutulmuştur-

gökmen* iyice bir gerilir.. santra çizgisine kadar gerilemez ama yaklaşır.. burnundan soluyan boğa edasıyla koşturarak topa vurmasına ramak kala, rakip takımın kale arkası tribunlerindeki seyirciler aniden panikler sağa sola kaçışırlar..
    top tribundedir..

seyirciler yaralanmadıkları için dua ederek* tekrar yerlerine otururlar* ..

(bunun karikatürü de çıkmıştı gırgır dergisinde yıllar önce)

(bkz: penaltiyi kapali tribune atmak)
  • gökmen'le ilgili başka (ve daha çok bilinen) penaltı hikayesi ise, gökmen'in vuruşunun eski açık'ın üstünden caddeye kadar çıkmasıdır. hatta kimileri iyice abartarak topun bir kamyonun kasasına düştüğünü bile anlatır.
  • televizyon programina kovboy sapkasi ve atkiyla cikip sonra da 'daha ciddi giyinmek isterdim ama kusura bakmayin mactan geliyorum' diyen sahis...
  • galatasaraylı eski futbolcu
    altıpastan cektigi sutların taca gıtmesı ıle tanınırdı
    top ayagına oturdugunda da bi kac kez skorbordun uzerındeki kargaları indirdiği olmustur... kara sakalları vardı... kapkara da bı adamdı
  • rahmetli babamın en ballandırarak hikayelerini anlattığı futbolcu. bir sevgi havyanı olarak kendisine hitap edilmesine rağmen birçok unutulmaz gole imza koyan, yakın mesafeden yapamadıkları ile beraber santra yuvarlağından yapabildiklerine de vurgu yapılması gerekir. eskiler, metin'in erken futbolu bırakmasının müsebbibi olarak da yine gökmen'i gösterirlerdi....
  • cnn turk te su siralar kovboy sapkasiyla evet yanlis duymadiniz kovboy sapkasiyla derbi yorumu yapan (ahahah hala guluyorum petrol krali ceyar geldi sandim) ilginc. (bkz: sen beni guldurdun allah da seni guldursun)
  • telegol programına kovboy şapkası ve kementiyle cıkarsa reyting yarişinda bir adım öne gecer diye düşünmekte bu deli gönül.
hesabın var mı? giriş yap