• nba'i yeni izleyenlerin daha eskiye özlem duyması nedeniyle çamur attıkları takım. daha eski dediğim de 2000ler işte. birisi nba spurs'tur demiş ama bunu diyen bilmiyor ki gsw'nun spurs'ta çok daha eski şampiyonluğu olduğunu. 5'te 5 yapabilirlerdi fakat rakiplerinden ziyade yaşanan şanssızlıklar buna engel oldu. ayrıca ilk 5'in ne kadar iyi olursa olsun yan parçaların iyi olmazsa nefesin yetmez. futbol basketbol gibi oyunlar takım oyunudur.bu seri bana 2004'ü, çok iyi bir takım olan pistons karşısında dağılan lakers'ı hatırlattı.tabi senaryolar çok farklıydı ama sonuçta daha takım olabilen kazandı. birininde dediği gibi tek başına maç kazandırırsın ama şampiyon yapamazsın.
  • normalde taraf olmadığım maçlarda kaybeden için üzülürüm. ama bu takım o kadar şımarık ve itici oyunculardan kurulu ki zerre üzülmüyorum başlarına ne gelirse gelsin.

curry efendinin 2016 finalleri 7.maçından sonra sıçtığı 2.maç oldu bu arada. bu iki maçı adam gibi oynasa 2 şampiyonluk yüzüğü fazladan olabilirdi. tarihin belki de en iyi şutörü ama takımına bu kadar bağımlı bir yıldız olması, kendi şutunu yaratmada ve isabet bulmada maç sonlarında çok zorlanması en büyük handikapı.
  • durant ve thompson ile 5 yıllık max kontrat imzalayacaklarını düşünüyorum.

durant enteresan bir kafa. sakatlandıktan sonra oldukça duygusal "my bros" falan içeren paylaşımlar yaptı. ayrıca aşil sonrası kariyerini garantiye almak için de böyle bir kontrata ihtiyacı var.

bence thompson için ayrılmak hiçbir zaman seçenek olmadı, olması için bir neden de yok. onun da kalacağını düşünüyorum.

tabii işin warriors tarafı var. thompson'ın sakatlığı zaten kariyerini bitirme noktasına getirecek bir sakatlık değil, dolayısıyla risk faktörü az ama durant'in durumu riskli. ancak söz konusu oyuncu durant gibi bir adamsa ben her türlü riski alırım. ayrıca muhtemelen durant'e karşı mahcup hissediyorlardır. kontrat önerirken bir şüpheleri olacağını sanmıyorum.
  • seneye 90 milyon luk (durant opsiyonun kullanmazsa, kullanırsa 120) garanti kontratı olan oyuncu. salary cap 109 lüks salary cap ise 132 den başlıyor.

gsw yıllardan beri oyuncuların alması gerekenden daha az almasına rağmen lüks cap'in bir hayli, üstünde seyrediyor ki lüks cap tekrarında vergi neredeyse 2 katına çıkıyor.

gsw bu sen ya durant ile ya thompson ile yollarını ayıracaktı. çünkü thompson 'a 4 sene için 150 milyon vermeyecek takım yok bu ligde.

durant kontratının opsiyonunu kullanıp boşta kalacaktı. gsw durant in durumuna göre biriyle kontrat yapacak diğeri de (muhtemelen durant) yeni takımına (muhtemelen durant- new york, thompson- lakers)

gelinen durumda myers'in ağlamasının sebebi durant in sakatlanması falan değil, durant'in gitmeme ihtimalinin artması.

hele thompson da sakatlanınca etik konuda ligin en düzgün işleyen gelen oyuncuların, kendi oyuncularının fedakarlık yaptığı takım 2 sakat yıldızına nasıl bir fedakarlık yapacak.

durant opsiyonunu kullanmazsa thompson ile imzalamaları durumunda seneye 100 milyon dolara yakın ek vergi ödeyecekler (belki de daha fazla).

thompson ile imzalamazlarsa bu sefer takımın en fazla fedakarlık yapan sakat sakat oynamaktan çekinmeyen, en kritik maçların sorunsuz oyuncusu, takımın en önemli maçında takımını sırtlarken bağlarını kopartıp hala oynamaya çalışan oyuncuyu sepetlemiş olacaklar ki bu çok ama çok kötü bir senaryo.
  • durant sakatlandigina gore mecbur opsiyonu kullanır mantığı dogru değil.

durant bu sene opsiyonu kullanırsa 31 gibi bir para alacak. ancak önümüzdeki sene hiç oynamayacağı için sonraki off seasonda büyük kontrat alması riske girebilir. şu an ise ne kadar büyük bir oyuncu olduğu unutulmadi ve adı sürekli gündemde. 1 yıllık garanti para yerine şimdi 4 sezonluk kontrat yaparsa 35 yaşına kadar kendini garantiye alıyor. üstelik de sakatlıktan kötü döner ve eskisi gibi olamazsa yaptığı kontratla kârlı çıkacak.
  • durant opsiyonu uzatmasın diye dua etmesi gereken takım. klay durant'e oranla daha iyi dönecek gibi ayrıca takımın eksikleri toronto sayesinde gün yüzüne çıktı. bench'e hücum yönü kuvvetli oyuncular gerekli, bunu yapabilmeleri icin durant ya da klay'den birinden ayrılmaları gerek. sakatlıkların verdiği duygusallıkla bu ikisini de tutup
    geleceklerini baltalamazlar umarım. sadece birini tutmalılar o da bence klay olmalı.
  • iki tane sakatlıkla ligin dibine doğru yolculuğuna başlamış takım.

demarcus cousins'ın ne yapacağı merak konusu. sırf yüzük için bedavaya geldi, gelir gelmez de gsw hanedanı (muhtemelen) bitti. bundan sonra yüksek tutarlı kontrat alması da pek olası değil gibi. yazık oldu mis gibi oyuncuya.
  • şişirilmiş balon mu bilmem ama kd final serisinde oynasaydı toronto'ya en fazla 1 maç verirlerdi. hatta klay sakatlanmasaydı seri zaten 3-3 e geliyordu ve son maçla bir fmvp de o çalacak gibi görünüyordu curry'den. bu takıma uyuz olabilirsiniz başarılı diye ama şampiyonluğu ezilerek falan değil, tamamen en kilit iki adamı sakatlandı diye kaybettiler.
  • herkes durant ve klay sakatlandığı için "gsw gelecek sezon yok" diyor ancak ben curry'li takımın play-off'lara kalıp, devamında da sakatlıktan çıkan durant-klay sayesinde finale geleceklerini düşünüyorum. durant'in bu takımdan ayrılması çok çok düşük bir ihtimal ve klay'e de max kontrat verecekleri halihazırda söylenen bir şey zaten.

tanım: gelecek sene hanedanlığını devam ettirecek takımdır.
  • bi zamanlar desteklediğime ve destekçisi olduğuma inanamadığım vasat takım. toronto gibi bir köy takımına, kawhi gibi çökelek kokan bi köy tavuğuna yenildi adamlar şaka gibi. artık lakers taraftarıyım, çünkü en güçlü olma yolunda emin adımlarla ilerliyorlar.
hesabın var mı? giriş yap