• cüneyt arkın'ın oynadığı film.
    zengin adam kenan bey'in 3 adamı cüneyt abi'mi kıstırır. hepsinde sustalı pıçaklar vardır. cüneyt abi'm bu saldırıya karşı koymak için pardesüsünü koluna dolar. gelen pıçak saldırısını çıplak elli kolu ile karşılayıp pardesü sardığı koluyla saldırgana vurur. perdesü sarılmış kolla gelen sert darbelerden ağzı burnu dağılır saldırganın. canım cüneyt abi'm. ama çok yakışıklı.
  • cüneyt arkın'la fatma girik'in başrolllerini paylaştığı 1973 yapımı yeşilçam filmi. beni etkileyen filmden daha çok müziğidir. the night visitors olan müzik henry mancini'ye aittir. ayrıca filmin yönetmeni eski beşiktaşlı futbolcu memduh ün'dür.
  • 1973 yılında çekileni bilirim hep. ilk olarak 8-9 yaşlarımda izleyip daha sonra 5-6 kez daha denk gelerek izlemiş olduğum filmlerden. fatma girik ve cüneyt arkın, o dönem beraber oynadıkları birkaç filmde daha olduğu gibi yine birbirlerine aşık olup sonra çeşitli komplolar, iftiralarla ayrılmak durumunda kalırlar ve çocukları genç birey olana kadar biraraya gelemezler, fatma girik'in karakteri yine cüneyt arkın'ın karakterinden nefret edip, çocuğunu saklayıp, içten içe sevmeye devam eder. cüneyet arkın karakteri de hep sevdiği kadına tekrar kavuşma inancıyla yaşar. bu filmde murat ile nazlı'dan farklı olarak cüneyt arkın kendini bırakmış bir role bürünüyor ama kritik anlarda devreye girmeyi biliyor.

filmin sonlarında cüneyt arkın, kendisine geçmişte çok kurnazca ve bol aktörlü bir tuzak kurmuş olan adamın, bu sefer kızına kurduğu tuzağı engellemeye çalışıyordu ve birara etkisiz hale getirilmişken sonra patronun yardakçılarının aralarında "patron da yukarıda pilici yiyor" demesi ile birden şahlanırdı.

sonuç olarak o dönemin "bu kadar da olmaz ya", "bu ne güvensizlik" gibi düşündüren şekilde olayları gelişen, ama enteresan ve güzel filmlerinden biridir.
  • "haksızlık sonucu mapusa düşen adamın koğuşta yediği dayaklar-hakaretler sonucunda patlaması ve koğuş ağası ile yancılarını dayak manyağı yapması, mapustan çıkınca da ona kumpas kuranlardan intikam alması' temalı cüneyt arkın filmi.

film cüneyt arkın filmografisinde en iyiler arasına giremese de izlenilebilir. 'yeşilçam filmlerinde mantık aranmaz' şerhini de düşeyim. ayrıca, filmin müziği hoştur, insanı etkiler.

edit: en iyileri geçtim, iyiler arasına da giremez. mutluluk hormonumun bolca salgılandığı bir dönemde yazdım galiba bu entryi. hele cüneyt arkın'ın kızı rolünü oynayan nedir öyle. amannn yarabbi!

edit 2: imla.
  • filmdeki tek abukluk cüneyt arkın'ın kızını oynayan kadındır. onun dışında duygusal ve güzel bir filmdir.
  • fatma girik'in en sevdiğim, bence cüneyt arkın'ın en güzel rol yaptığı filmdir.

hep burun çekerim tam burada

“korkma, sözümde duracağım”

biliyor ki korkacak, korkmasını bile istemez. koşarken durur geri döner, söyler.
  • an itibariyle türkmaxta yayınlanan türk filmi.
  • dun ilk defa tv4'te izledim,cok etkileyici ve guzel filmdi.
hesabın var mı? giriş yap