• google'ın konferans uygulaması.

https://meet.google.com/
  • şu sıra epey bir kullananı olan, online olarak bir çok kişinin aynı anda görüşebilmesini sağlayan uygulamadır.
  • bu gunlerde okullarin kullandigi evden egitim (distance learning) aplikasyonu
  • online eğitim için kullandığımız kolay, basit ve kullanışlı bir uygulama
  • konferans, toplantı vb etkinliklerde kullanılan google’in aracı.

bir çok alternatifi var fakat kendisi oldukça stabil ve kullanışlı. sade bir arayüze sahip. bugün deneyimleme fırsatı buldum ilk olarak. aman dikkat direk kameranızı ve mikrofonunuzu açıveriyor, ayarlardan halledip katılın toplantıya. benim gibi yataktan bir anda onlarca kişinin arasına dağınık saç baş ile dalıvermeyin!

bu arada app üzerinden ekran paylaşımı yapılabiliyor olması avantaj. mobil üzerinden biraz fazla veri tüketmesi cabası. kullanışlı ve tavsiye edilir.
  • şahane bir uygulama. uzaktan eğitimler için 2-3 haftadır aktif kullanıyoruz. masaüstü (tarayıcı içi) sürümü daha bir işlevsel olsa da, mobil sürümü de ayrı işlevsel... oturumu kaydetmek de mümkün ki, bu da başka bir güzellik.

eğitici olarak, eğitim materyallerin dijital kullanıma hazırsa ve online eğitim metodu konusunda biraz kafa yorduysan (ki esas farkı yaratan metodoloji olacak), google meet ile 5 dakika gibi bir sürede, "uzaktan canlı eğitim" yapmaya hazırsın demektir.

kılık kıyafet, saç-baş kısmı uygulamayla değil, kişinini kendisiyle ilgili. ister eğitici ister öğrenci olsun, bazılarının uzaktan eğitime uyum sağlaması biraz zaman alacak olsa bile, öyle veya böyle uyum sağlanacak. unutulmamalı ki yapılan iş "uzaktan eğitim", "yatarak eğitim" değil...

herkes kendi hazırlığını yapacak elbette... bunu algılayan, hızlı adapte olacak.
  • video kalitesi çöp. bu ara hemen tüm video konferans uygulamalarını kullandım farklı gruplarla toplantılar için. buna 3-4 kez şans verdim ve istisnasız hepsi video kalitesinin en kötü olduğu ve bağlantı sorunlarının, ses problemlerinin en yoğun olduğu toplantılar oldu. ayrıca desktop uygulaması sunmadığı için screen share özelliği de en işe yaramaz olanı
  • zoom'un parsayı toplamasından mütevellit beleş olmuş uygulamadır.

kaynak: https://www.phonearena.com/…google-account_id124247
  • gmail ile bi şekilde entegre olmuş.
hesabın var mı? giriş yap