• cok cici bir filmmis megerse yahu. uzun zamandir bu kadar iyi bir insani barindiran bir film gormediydik oncelikle...
    "hokeyden hic anlamam, hic de sevmem" bu filmden cok uzaklara dusuyor, zira filmin hokey kurallariyla pek bir ilgisi yok. kisilere odakli spor filmi kisacasi, guzel insanlarin filmi, guzelligiyle digerlerini degistiren ama bunu da gozumuze sokmaya calismayan...

--- guzel ---

kiz oglan icin sevgilisini terk edince, oglanin sevgiliye gidip "ben hak ettim, beni dov" dedigi film...
    "insanlar senin sadece kan akitmani bekliyorlar" diyen karaktere "takimim icin gerekirse kan akitirim, ne var ki bunda" diyen bunu da abartmadan son derece sakin soyleyen film...
    doktor olmasini isteyen ailesine, "siz benle dalga mi geciyorsunuz, ben aptalim" diyebilecek kadar cesur karakteri var yahu...

--- pek guzel ---

cok sacma olmasini beklerken boyle guzel cikinca daha da mi bi sevdik ne?
  • yıllardır underrated olduğunu duyduğum ancak izlemek için düne kadar beklediğim komedi filmi.

öncelikle gerçek bir hikayeye dayandığını söylemekte fayda var. adından da anlaşılacağı üzere, izbandut gibi ama gerizekalı olan*karakterimizin yer yer drama kayan komik olaylarını takip ediyoruz. filmin ismini belki de iri kıyım değil de angut diye çevirebilirlerdi. neyse.

bu film öyle haykırarak güldüren tarzda değil, hayatın içinden naif bir hikaye ve karaktere dayanan bir tona sahip. filmdeki tiplemelerin hepsi evlere şenlik ama en komiği kaleci abimiz. hatta herkes o kadar acayip ki, yanlarında en normal kalan genelde bizim doug oluyor. zira herkes dysfunctional, hepsi ayrı bir arıza.

bu filmin heyecanı ile ardından hemen devam filmi olan goon last of the enforcers'ı açtım ama her açıdan ilk filmin altında kalması bende hayal kırıklığı yarattı.

sonuç olarak, her yönüyle başarılı bir film ama hem kanada ve buz hokeyi gibi bize uzak konulara odaklanması hem de pek aşina olmadığımız şakalar üzerinden ilerlemesi herkese hitap etmemesine sebep olabilir. örneğin quebec'teki maçta, minicik kanada bayrağının yanında dev gibi quebec bayrağı açılmış olması gözden kaçabilir.

7.5/10 veriyor ve "acaba izlesem mi?" diye düşünenlere şiddetle tavsiye ediyorum.
  • filmi izlemeden önce bilmeniz gerekenler;

nhl'de kavgalara genel olarak izin veriliyor. kavga bir oyuncu yere düşünce bitiyor. kavgadan sonra 5 dakika ceza alıp, kutu diye tabir edilen kısma giriyorsunuz. bu tarz oyunculara enforcer deniyor. film gerçek bir hayat hikayesinden uyarlamadır. stiffler'ın bu kadar kibar davranması da aslında doug smith'in karakterinden kaynaklanıyor.

güzel filmdir, izlenir.
  • inanılmaz başarılı bulduğum film. komedi ve sporu bu kadar iç içe işleyen başka film bilmiyorum. mutlaka izleyin.
  • avustralya'da ucuz saraplara verilen ad.
  • something awful forumu üyelerine verilen ad. çıkış noktası sanırım az ünlü birinin foruma laf ederken kullanıcılarına "goon" demesi gibi bi şey; yılansı fare çocuklar stili.
  • 2011 yapımı hokey üzerine garip bir komedi imajı yaratan film.
    senaristleri evan goldberg ve jay baruchel olduğu için merak uyandırıyor.
    başrollerde de seann william scott ile liev schreiber oynuyor.

http://www.imdb.com/title/tt1456635/
  • piyasaya yeni girmiş bebek bezi markası. meraktan aldık kullandık. gayet yumuşak emişi iyi. lakin alırken bi boy büyük almanız gerekebilir başka markanın 5 numarası büyük gelirken bununki biraz küçük geldi.
    5 numarası şuan 79 kuruşa falan denk geliyor. örnek vermek gerekirse ucuz diye bilinen
    sleepy son zamlarla 1 tlyi buldu
    prima aktif 1. 19 kuruş
    molfix 0,87
    can bebe külot bez 1,47
    prima külot bez 1,47
    goon külot bez 0,79
    külot bezlere göre ciddi manada ucuz bu marka belki de piyasaya yeni girdikleri için olabilir.
  • külot bezleri aşırı kalın ve kaba olan, normal bezleri hem yumuşacık hem konforlu olan bez. primadaki ağır koku ve kimyasallar kesinlikle yok, bel bandı ve kadife yumuşaklığı da ekstrası. huggies'in ve primanın yerini alabilecekken 4 numaradan büyük bedenleri tr ye getirmeyerek en büyük hatalarını yapmışlar.

tekrar ve tekrar söyleyeceğim lütfen 5-6 numaraları da getirin lütfen.
  • ing. aptal, kaba saba (bkz: oafish),haydut anlamlarina gelen kelime. ayrica grevlerde ve protestolarda provokasyon yaratarak gostericilerin haksiz duruma dusmesine neden olan kimse, provokator.
hesabın var mı? giriş yap