• her fizikçinin içinde saklı olandır kendileri.
  • fen matematik mezunu oldugu her halinden belli olan, half life serisinin bas karakteri, tek kisilik ordu, oyunlar icinde ne sesini ne de cismini* gordugumuz, gozluklu top sakalli bilim adami.
  • half life oyununda ki başkahraman. kendisi aslen fizik konusunda uzman bir bilim adamıyken ters giden bir deney sonucu dünyaya başka bir boyuttan gelen yaratıklarla mücadele edebilmek için eline silahını alarak kahramanlık görevine soyunmuştur. gordon freeman black mesa araştırma merkezlerinde çalışmaktadır günlerden bir gün bir deney için xenden alınma kristal taşla kapıyı açacak xen'e gidecek ve orada araştırma yapacaktır fakat deney ters gider ve xen kapısı dünya için tamamen açılır ve buradan gelen yaratıklar insanlara saldırmaya başlar işte bu kötü durumda vaziyetten görev çıkartan gordon dünyayı bu kötü yaratıklardan kurtarmak için amansız bir mücadeleye girişir.
  • (bkz: #4692936)

savımı kuvvetlendirmek adına yaptığım ufak bir photoshop çalışması:

http://i.imgur.com/veknz0i.jpg
  • dilsiz olmasina ragmen mit'den dereceyle mezun olup, black mesa'da ust duzey bir goreve getirilip ustune ustuk iki kere de dunyayi kurtardigi icin butun dunyadaki engellilerin takdirini toplami$ ki$i.
  • gman tarafından kendisine şap içirildiğine hızla inanmaya başladığım bilim kahramanı. lan alyx sulanıyo kaçıncıya, hala götüremedi hatunu. yeter lan bu ne böyle, gordon'un yerine ben gerildim ya.

buradan gman'e seslenmek istiyorum aslında. dombili! ne diye çocuğun geleceğiylen oynuyosun. şerefsiz!
  • deli senaryoya sahip herşeyi beklediğimiz oyunun baş kahramanı , ileriki bölümlerde gman in gordon freeman ın gelecekten gelen hali olmasından korkmaktayım , hatta umarım alix , freeman ın kızı çıkmaz. (fazlamı kastım yoksa)
  • herkesin süper kahraman, dünyanın kurtarıcısı olarka bildiği fakat aslında bir kızla bile konuşamayan, dikkat ederseniz sürekli alyx'in arkasından gidip gece 31 için malzeme toplayan garip bir adamdır. yok hiç mi üşenmez o suit'i çıkarmaya onu anlamıyorum.
  • konuşmaz, sormaz, üzülmez, sevinmez, korkmaz, acı duymaz oyun karakteri. "hev suit" giyer. (bkz: hev suit)
hesabın var mı? giriş yap