• her yapıldığında beni kıllandıran test, bir yerden sonra görmediklerinizi görür gibi oluyorsunuz.
  • az önce gözlerimin sırayla kapatılarak yapılan test. 3 gün öncesinde hiçbir şey yoktu oysa ki.
    nereden yazdım şunu. (bkz: #50572280)
  • makula zarar görmüş* mü testi. yarım küre şeklinde bir makinenin önüne oturtulursunuz. tek gözünüzü bantla kapatırlar. makinenin ortasındaki ışığa sabit olarak bakmanız istenir. elinize de mouse benzeri bir alet verilir.ardından küre içinde çeşiitli yerlerde ve şiddetlerde ışık yanıp söner. bu ışıklar yandıkça mousea basarsınız. bittikten sonra diğer göz için aynı işlemler uygulanır. bugüne kadar yaptırdıklarımda hep sarı renkli ışıklar yanıp sönerdi. en son yaptırdığımda mavi ışıklısını da yaptım. sarıya göre farketmek daha zor. yanan ışıkların sayısı ile basılan tuş sayısı eşit ya da birbirine çok yakınsa başarılı bir test olmuştur. her göz için 2.5-3dk sürüyor. hem sarı hem mavi ışıklı test yapıldıysa 10-15dkda işlem bitiyor.
    ayrıca (bkz: amsler grid)
  • göz tansiyonum genelde yüksek olduğu için doktorumun ara ara istediği test. yanıp sönen sarı ışığı görebilecek miyim diye her defasında tedirgin oluyorum. neyse ki bu sefer de gözümden kaçırmadım hiçbirini. kısacası görme alanımdan kaçış zor*
  • kulak testi ile benzer sanırım. sözde ses yalıtımlı odada kulaklık ile verilen sinyalleri duydukça elinizde ki aygıt ile basarsınız.
  • görme alanı testi, bir kişinin gözlerinin görme yeteneklerini ölçmek için yapılan bir testtir. bu testler genellikle doktorlar tarafından muayene sırasında yapılır ve kişinin gözlerinin görme alanını ve görme keskinliğini ölçmek için kullanılır. görme alanı testleri, kişinin dikey ve yatay eksende ne kadar büyük bir alanda nesneleri görebildiğini ölçer. görme keskinliği ise, kişinin ne kadar iyi bir şeyi görebildiğini ölçer. görme alanı testleri, genellikle bir perde önünde yapılır ve kişi perdenin bir noktasından başlayarak perdenin etrafında dönerek nesneleri gösterilen yerleri tespit etmeye çalışır. bu testler, gözlerin görme yeteneklerinin değerlendirilmesinde yararlı olabilir ve göz sağlığı hakkında önemli bilgiler verir.
  • birkaç tane kaçırınca strese girip kör mü oluyorum diye gerildiğim ama sonuçta hiçbir problemim çıkmadığı test.

hem miyop hem de astigmatım var zaten test başlamadan önce de makinenin içi çok da net değildi. bir de odaklanmaktan her şey bulanıklaşmaya başladı kaçırdım ara ara, bulanıklık geçsin diye uğraştım sürekli. göz bandı da gözümü tam kapatmadı sürekli kırpıştırdım odağım bozuldu. bu problemler olmasa daha iyi çıkabilirdi bence*
hesabın var mı? giriş yap