• gorduklerimizi algilayabilme yetisi. ayrica iq testlerindeki sekilli mekilli sorularda sinanan sey.
  • insan beyninin ilk dili gibi görünebilir kendisi ve öyledir de. doğumumuzdan, nesneleri sözcüklerle ilişkilendirilmesine kadar olan kısımda insan beyninin düşünebildiğini resimlerle ya da fotoğraflarla anlatmasıyla hayatımızda yer edinir ve süre gelen hayatımız boyunca bizimle birliktedir. örnek olarak hayal kurabilmeyi, yaratabilmeyi, resim çizim vb. işleri kolaylıkla yapmayı ve yön bulabilme duygumuzu verebiliriz.

edit: kahvedelisi'nin yapmış olduğu uyarıyla doğumdan itibaren değil 1 yaşından itibaren değişmeye başlayıp olabilen durummuş efendim. arz ederim.
  • görme duyusuna bağlı olarak da şekiller tasarlama ve zihinde resimler yapabilme yeteneği.
  • normal zekam konusunda şüphelerim var ama sanırım görsel versiyon gelişmiş durumda. insan gözünün önünde tab görüp ona göre gitar çalar mı yahu. mezuları şekille, şemayla anlatma, aksi takdirde anlamama takıntısı, el kol hareketleri ve jestlerle derdini anlatma çabasını da ekliyorum üzerine süper oluyor.*
  • insanın hayatını ister istemez şekillendiren, yön veren ve tasarlayan şeydir. muhakkak ki gelişimi başarıların habercisidir.
  • bendeki sadece yüz hatırlamada çalışıyor. 10 dakika muhabbet ettiğim kişiyi 10 yıl sonra tekrar görsem anında hatırlıyorm. gereksiz yere gereksiz insanların yüzünü hafızamda saklıyorum.
    ah sözel zekalıları, hep kıskanma sebebim.
  • - zihinsel resimlemede becerilidir.
    - harita, çizelge ve şemaları rahatlıkla okur.
    - okurken kelimelerden çok resimlerle ilgilenir.
    - sanat etkinliklerinden zevk alır.
  • tanrı insanları yaratırken hakkımın yendiğini düşündüğüm konulardan biri.
  • aphantasiası olan insanlarda 0 mı oluyor dediğim zeka türü.
    tek haneli görsel zekam var diye hava atarım bundan sonra.
hesabın var mı? giriş yap