• bir dönem bu şarkı ilk çıktığında ne kadar doğru tartışılır ama şöyle bir duyum almıştım şarkıyı sertab'ın şebnem ferah 'a ithafen söylendiği üzere . o dönemde eğer duyum doğruysa paylaşılamıyan adamın demir demirkan olduğunu söylememe gerek yok herhalde :) bu şarkıyı dinlerken bu duyum düşünülünce sözleri insanı gülümsetmektedir.
  • sabahları solladığım arabalar için uyarladığım ve her makasta mırıldandığım şarkı

çok hoş kadınsın/adamsın
    ama yetmez ben karar verdim
    bu yol benim
    ikileee hadi şekerim
  • "hoş kadınsın, ama yetmez ben karar verdim ömür boyu, o benim güle güle şekerim."

sözlerini içeren şarkı. bu nasıl bir özgüven, bu nasıl bir meydan okuma, bu nasıl bir tuttuğunu koparma, bu nasıl haddini bildirmektir arkadaş. kadın dediğin böyle olmalı hanımlarr. ağlaklıkla, mağdur pozlarla, aptal romantizmle bir yere va-ra-maz-sı-nızz. kadın dediğin fettan, kadın dediğin cadı olmalı o kadar!
  • "hos kadinsin ama yetmez ben karar verdim omur boyu o benim gule gule sekerim"

bolumuyle, ozguven patlamasi yasayan, iddiali, kararli hatta ihtirasli ve tuttugunu koparan bir kadin profili cizmekte olan sarki. %100 destekliyorum bu kadini adeta bir super disi. boyle olun kizlar valla. pisirik bir kedi olmaktansa panter olun panter.
  • kendim için söylüyorum.
    'kaybettim boşver,yüreğim buna da alışır'

not:finallere çalışmadan önce mutlu olmaya çalıştığım şarkı.
  • --- spoiler ---

-alo merhaba ben sertab
    şarkı bilmez söyleyemezsin
    aşk nedir diye bir sorsam sadece üç harftir dersin
    ilk değilsen son değilsin
    sen zaten ona hiç yetmezsin
    benden birazcık uzunsun
    e bir o kadar da huysuzsun
    anlamadım ne diyosun

çok hoş kadınsın
    ömür boyu o benim güle güle şekerim
    hoş kadınsın

ben zor bir kadın değilim
    şarkıyı sevdin diye söyledim
    kadınlığın yedi kuralını bilirim
    canımdan çok onu severim
    gülümseyişime bayılır
    bi de şarkı söylersem benimle kim yarışır
    kaybettin boşver
    yüreğin buna da alışır

çok hoş kadınsın ama yetmez ben karar verdim
    hoş kadınsın ama yetmez ben karar verdim

sen ateşle oynuyorsun
    yanacaksın bilmiyorsun
    vazgeç artık bu sevdadan
    şarkı bitti gidiyorsun

çok hoş kadınsın ama yetmez ben karar verdim
    -aloo! a a kapattı!

--- spoiler ---

(bkz: aysel gürel)
    (bkz: seratb erener)
  • vakti zamanında başıma olay olarak gelmiş şarkı. yakın bi zamanda yine gelebilir tabi o ayrı.
  • şarkının toplamında ikinci bir kadın olmayı kabul eden ve sonra nispet yapmak adına ilk kadına nazire yapmak adına çirkinleşen bir kadının dağdan gelip bağdakini kovması gibi durum söz konusu olduğunu düşünüyorum.

şimdi boynuzlanan ve ikinci kadına tercih edilen kadının hakkını kim arayacak? hem ilk kadın belki medenice belki saygı çerçevesinde başlayacak bir ayrılık sürecinde ayrılacaktı lakin ikinci kadın olan sertap çirkeflik yaparak ilk kadına sataşıyor ve erkeği elde ettiğine dair galip gelenin kendisi olduğunu ilk kadına hissettirmek ve benimsetmek adına ezmeye çalışıyor.

teknik olarak bir ahlaksızlık bir türk aile yapısına uygun olmayan bir davranış söz konusu.
  • bu şarkının "alo meraba ben sertab" kısmındaki o ses tonu dünyanın en şirin ve muzır ses tonudur. hatta o şarkı boyunca sürüp giden o alaycı ses tonu beni benden alır.
  • yürekten, ağız dolusu söylendiğinde insana çok iyi hissettiren söz öbeği.
    bu cümleyi kullandıktan sonra kişide oluşan rahatlama ve üstünden dünyanın yükü kalkmışçasına hafiflemeyi ben ne yazık ki bu yaşta yeni keşfediyorum, siz gerektiğinde tepe tepe kullanın bence..
hesabın var mı? giriş yap