• sabah sabah başındaki melodiyle aklıma gelen ve iki saat hangi parça olduğunu hatırlayamayıp sonunda hatırladığım çok güzel demir demirkan şarkısı.
  • zorlama diyaloglarla kötü oyuncu ve oyunculukların el ele verdiği bir dizidir.
  • berk in eve kız atmasına kızan dede dilruba hanımı yalıya alarak bizleri sasırtmıstır.
  • çıtır oğlan kıvanç tatlıtuğ'a olgun gümüş'ün pek yakışmadığı dizi
  • (bkz: gumus madalya)
  • gümüş'ün gün itibariyle terminatör olduğu dizi. kaçırdığım bölümler sırasında japonlara bu kızın bir robotunu yaptırmışlar, anladım ben.
  • mehmet'in 3-4 yaslarindaki oglu mehmetcan'in oyuncaklarla oynayan, hic ses cikarmayan ve hatta konusmayan embesil bir cocuk gorunumu vermesiyle sinirleri zorlayan dizi. neyse ki, son bolumde nihan (annesi) ona mehmet'in nerede oldugunu sormus ve oglundan "gitti" yanitini almistir. ayni sahneden baska bir ayrinti daha vererek, bu mehmetcan meselesine senaristlerin ciddi anlamda kafa yormalari gerektigini vurgulayalim: nihan (artik bir onceki gece ne olduysa onu bilemiyoruz daha) sabah uyandiginda, yaninda bulmayi umdugu eski kocasi mehmet'i yatakta goremeyince meraklanir, yataktan kalkar, salona gider ve... evet! hic uyumadan gece gunduz oyuncaklariyla oynayan robot mehmetcan, her zaman gormeye alistigimiz sekilde legolariyla oynuyor... be oglum, sen ne zaman uyandin da ne zaman ve nasil (kendi basina) giyindin? salonun ortasindaki sehpanin uzerinden baska oyuncaklarinla oynayacak yer yok mu? hic arkadasin, anaokulu vs gibi yasina basina uygun ortamlarin yok mu? neden hayatini bir dekor olarak surduruyorsun?.. bunun gibi bircok soru geliyor insanin aklina... yazik cocuga yahu... senaristlerin bu konuda bir seyler yapmalari lazim. cocugun ileride psikopat olmasini engellemeleri lazim... biraz sosyallestirilmesi, konusturulmasi, bir seyler yapilmasi lazim iste yahu... bilemedim pek.
  • yalidaki en baba odanin, evdeki guya en baba figur olan dedeye degil de mehmet'e verilmesi ilginc.mehmet odanin yarisini kaplayan devasal bir yatakta yatarken, dede bu yatagin 3te bir buyuklugunde olan yatakhane yataginda yatmaktadir.ama daha da ilginci, gumus'un ne idukleri belirsiz olan sirketlerinde ise basladiktan sonra ofise siyah dantelli bi entariyle gelmesidir.ve gecen bolumdeki en bomba repligi mehmet'in kardesinin kocasi soylemistir (mehmet'in gumus'un kalbini kazanmak icin yaptigi bir plan basarili olmamistir ve adam soyle cevap verir) : "yapma yaa, halbuki bu fikri ben de cok begenmistim".
  • bitmeyeceğim ulan diye basbas bağıran dizi.
hesabın var mı? giriş yap