• yanilmiyorsam sokullu`dan yapiyorlardi yayini.
  • "gun ef em doksanaltınoktasekiz ayrılsak da beraberiz" sözünü dilimize yapıştırmış radyo. perşembe akşamları sulu zırtlak diye bir program vardı, ankara'da bu kadar deli nerde yaşıyor diye merak ederdi insan? mehmet dinar, rıza karaağaçlı ve soyadlarını hatırlamadığım suat, hakan, aykut gibi süper dj'leri vardı. mehmet dinar "nihayet mehmet" diye bir program yapardi hatta. sonra "kesekağıdı"nı yapan hakan ile programları birleştirip nihayet kesekağıdını icra etmişlerdi.
    mehmet dinar'ın pazartesi akşamları "4. boyut" diye x-files tarzı bir programı vardı, bir de hatırladığım her cumartesi bütün dj'ler toplanıp onuncu köy diye bir program yapardı
  • ankaradaki ilk özel radyolardandı, fakültenin hazırlığı senerlerinin radyosuydu bu. o zamanlar batıkente yeni taşınmıştık. güzelim emekten kalkıp o 'dağ başına' yerleşmek ne biçim koymuştu. tam da o kabusun içinde gün fm'i keşfetmiştik kardeşimle. bu sanki ıssız bir adada aniden bi net bağlantısı ile karşılaşmak gibi bişidi. çok eğlenirdik. yazılanları okuyunca hatırladım. hakkatten 4. boyut diye bi program vardı. bir de hiç unutmadığım şeylerden biri de, bi gün iki tip minibüs geyiklerine sardırmış gidiyolardı, çok da komiktiler gerçekten, bi şoför mesaj (mesaj? ne mesajı??? faks mıydı neydi bişi vardı ama) gönderip 'lütfen biraz daha saygı' demişti. bunlar öyle tatlı, duyarlı çocuklardı ki üzüldüler, moodlarrı acayip düştü olaydan sonra. oysaki walahi hiçbir saygısızlıkları yoktu. dün gibi anımsıyorum. * bir de bir süre sonra birkaç tane yeni tip almışlardı radyoya, birisi 'gün fmde günle gününüzü gün etmeye devam ediyorsunuz' diyen sevimli bi kızdı. adı gerçekten gün müydü yoksa ortama uysun diye uydurmuşlar mıydı emin değilim. ya yok gerçek olamaz. o günlerin üstünden 13-14 sene geçmiş olamaz, bi rüya bu, birazdan uyanıcam, vizelere hazırlanıcam ben!!! ......
  • korku saati diye bir programi olan ankara radyosu idi. aykut yapiyordu programi diyecem ama olmayabilir de. uzerinden 15 sene gecmis tam da hatirlamiyorum. bir gun de cizgi roman trivia tadinda bir yarisma yaptilardi. yok tom miksin atinin adi, yok ciko'nun tam adi, kulver kalesindeki albayin adi falan diye sordulardi. o zamanlar liseden yeni cikmisiz, kulliyata hakimiz, hepsini biliyoruz ama arayamiyorduk..yurdun telefonlarinda siraya girecen, dusurecen, cevap verecen.. hey gidi gunler hey...o zamanlar dikmen caddesinde baglar vardi, cep telefonu bir hayaldi :)
  • bir zamanlar kavşaklarda karşıdan karşıya geçebilirdik ankara'da, parklar betonarme değil yeşildi, metro inşaatına gururla bakıp açık hava sinemalarında rahatlardık. otobüsler 11den sonra da çalışırdı, çoğu şey güzeldi ankara'da.
    işte o güzel zamanların, güzel akşamlarını seslendirdi gün fm. ve bugün hala o güzel günleri yaşayanların içi "ayrılsak da beraberiz" diye sızlamaktadır.
  • o zamanlar ne cep telefonu, ne internet, ne de ekşi sözlük vardı, o kadar eski bi zamandı*. radyodakiler eğlenceli adamlardı hepsi eğleniyordu, dinleyenler de. ortaokulda nefret ettiğim tarih dersini asıp suat'ı dinlerdim sabahları. geceleri aykut vardı, ses tonuna hastaydım deliydi bi de o da var. gündüzleri zırt pırt arayıp şarkı isterdim mehmet çalardı üç beş parça sonra. güzel zamanlardı. ee ne denir, hatırlayan herkese selam olsun.
  • yamulmuyorsam riza karaagaclinin doğdugu radyodur.
  • dördüncü boyut gibi kült bir radyo programına ev sahipliği etmiş yerel radyo.
    1992-1993 yıllarında önce 97.0, sonra 96.8 fm frekansında yayın yapmıştır.
    radyonun delisi-delinin radyosu, ölüm saati gibin programlarla vazgeçilmez olmuş; ama yeri gelince vazgeçmek zorunda bıraktığı için hala yeri boş kalmış radyodur.
  • mütemadiyen seçme/güzel türkü çalabilen bir radyo.
hesabın var mı? giriş yap