• klozete eğilmiş kusarken saçlarınızı tutup yanınızda duran insan, ihtiyaç duyduğunuzda size böbreğini verecek olan kişidir. (biraz iğrenç oldu, fark ettim)

"beni hiç özlemedin mi" cümlesi bir soru cümlesi değildir. bu bir itiraf cümlesidir. (al bu teoriyi, al)
  • 1- mutlu ve acılı günlerinde yanında olmaya çalışan insanlar, dostlarındır.
    2- hiçbir dost, sınanmadan gerçek dost sayılmaz.
    3- insanoğlu mükemmel role player'dır ancak ortada maddi çıkar varken, kızgınken veya sarhoşken kendini ele verir.
    4- dünya kapalı zincir kuralı ile döner. başkasına yalan söyleyen, sana da söyler, başkasını sana çekiştiren, bir gün seni de başkasına çekiştirir.
    5- dünyada söylenen söz kaybolmaz. matris'te işlenir bir güzel iade olur. bugün söylediğin söz, yarın ayağına takılır. başkasında yerin dibine soktuğun davranışı, kendin yapar bulursun. güzel konuş, kaybetmezsin.
    5.000001- ağlarsa, bir tek anan ağlar, diğerleri için ödüller her yıl şubat sonu eski kodak tiyatrosu'nda...
  • çilek zamanı gelince özellikle reyhan'in çilekli pastasını yemeyi severim o da sezonda 1 dilim falan.
    bu sene denk gelmedi bende "ya yiyemedim bir cilekli pastaaa" diye dolandım ama çok istedim olmadi ve "nasilsa yerim ya" dedim bıraktım.
    şimdi sezonun son günlerinde önümde gecenin bu saati reyhan'in cilekli pastasi var hem de en olmayacak zaman ve yerde.
    yani demem o ki hayat böyle tuhaf, tutturunca olmuyor ne zaman iplemiyor ve olursa olur ama olur ya kafasina geliyorsun iste bu saatte ve burada karşına çıkmayı birak önüne geliyor.
  • "insanları tahrik etmenin ve kafalarına art niyetli düşünceleri sokmanın emin yollarından biri onları uzun süre bekletmektir. bu, onları ahlak dışına yöneltecektir."

(bkz: insanca pek insanca)
    (bkz: friedrich nietzsche)
  • tebessüm can kurtarır.... herkesin bi derdi olabileceğini unutmamak size erdem katar.... sevgi insanın en iyi torna makinası.....çok gözlem az soru hayatınıza hız ve mesafe katar.
  • sevgili, arkadaş, aile... bir dönem hayatımdaki herkesle konuşurken empati zehirlenmesi geçiriyordum. çok geçmedi anlamaya çalışmak için kıçımı yırttığım insanların benim ne hissettiğimle zerre ilgilenmedikleri, bilakis ben onları anlamaya çalışıp destek oldukça bencilleştiklerini farkettim. ondandır ki son zamanlarda eski huylarım depreştiğinde kendime şunu hatırlatıyorum; bana söylenmeyen hiçbir şeyi anlamak/ tahmin etmek/ empati yapmak zorunda değilim.

deneyin, hayat kurtarıyor.
  • iyi şeyler inandığında,
    daha iyi şeyler sabrettiğinde ve
    en iyi şeyler hiç vazgeçmediğinde gelir...
    (bkz: hikmet anıl öztekin)
  • geçmişe bakıp 'o zamanlar ne kadar da aptalmışım' diyen insanlar bugün de o kadar aptallar, sadece bunun farkında değiller.
  • sizi hayatınızın herhangi ya da spesifik bir döneminde gerçekten umursamış insanların total sayısı, tahmin ettiğiniz degerin her zaman altında kalacaktır.

bu değerin tek sayı olabilme olasılığı çift sayı olabilme olasılığından her zaman daha yüksektir.****
  • evinin önünde bir sokak köpeğiyle tesadüfen gözgöze gelip de duygusal bir bağ kurup yemek verirsen;

o gece belli bir süre kapından ayrılmıyor, sonra gidiyor, ertesi gün aynı saatlerde yine geliyor. yine yemek verirsen, bu sefer gitmiyor, yemek verdiğin saate kadar bekliyor.

sokak kedisi öyle değil. açsa;

o yemeği gözlerinin içine baka baka, söke söke alıyor. saygı duyuyorsun. eyvallah kardeşim, hakkındır diyorsun.

sonuç; evrime inanıyorsak, köpek ırkı kısa vadede yok olur, kedi ırkı ilelebet payidar kalır.
hesabın var mı? giriş yap