• en sağlıklısının tai chi ile yapıldığına inanılan bir tür aşırı şekil olayı. uzun yıllar boyu yaptığım araştırmalar neticesinde vardığım sonuç ise şu, uyanabildiğiniz kadar geç uyanıp işe giderken sokağa çıkınca güneşe doğru bakıp

-selamın aleyküm

diyip geçin. fazlası zarar. gerek yok yani. patrick swayze değiliz biz. road house'da değiliz, dalton hiç değiliz. elvan dalton. hem o film hilesiydi belki. film hilesi ne demek amk bu arada? taş mı çalıyo adamlar film çekerken, devamlı düşeş gelen zar mı yapmış? bi türk filmi vardı oyuncularını bile hatırlamıyorum, kumarda her şeysini kaybeden adam yıllar sonra geri dönüyodu. meğersem mıknatıslı zarlan skertmişler bunu. bu da olayı çözüp zarı farklı etkileycek bi heykelcik mi yapıyodu, neydi öyle bişeydi işte.
  • yeni nesil yogacıların güneşi değil kameraları selamladığını düşünüyorum.

bakıyorum aa ne güzel matlarını almış insanlar ne güzel yoga yapıyorlar diyorum, sonra çekim yapan telefonları görünce bu pozitif düşüncem bitiyor.

tamam bir-iki çekersin yoga yaparken de bir anın olsun diye ama sürekli kameralara oynayınca samimiyeti kalmıyor.

içe dönme, dinginleşme, çakra açma? sanmıyorum. timelapse açma, kesinlikle!
  • bana yillardir sacma geliyordu bu eylem, ama yaklasik 3 aydir is donusu yorgun olmazsam yoga yapiyorum ve baya iyi hissediyorum.
    dun gece de cetin cetintas bebeyim videoda bundan bahsedince dedim erken kalkarsam deneyeyim.

sabahin kor vakti serdim yoga matimi videodaki gibi birebir yaptim.
    bugune kadar dalga gectigim tum gunes selamlayicilarindan ozur dilerim, sabahtan beri muthis hissediyorum.

kisisel gelisimcilerle de cok dalga geciyorum insallah is oraya varmaz agsfdf.
  • unlu kalp doktoru mehmet oz'un, atv'de ali kirca'nin sundugu ana haber bulteninde, yerlere yata kalka gosterdigi meshur yoga hareketleri.
  • kimsenin yogasına laf etmiş olmayayım ama bu bildiğin aton 'a tapma ritüeli. zamanında akhenaton, karısı nefertiti, oğlu tutankamon, emmisi oğlu, halası kızı, cümle ev horantası yapardı benzeri hareketleri.
  • (bkz: surya namaskar)

yogada en sevdiğim flowlardandır. hem iyi bir esneme hem de odaklanma sağlar. esnemenin yanı sıra bir çok kas grubunu da güçlendirir. a ve b olmak üzere uzun ve kısa tip akışlar mevcuttur. kısa akış genelde 10 nefeste biterken, uzun akış 14-15 nefes kadar sürer.
  • herkesin yanlış anlayıp yaptığı harekettir, benim için güneşlenmek demektir ve inancıma göre hergün 15 dakika ışınlanmak sağlık için faydalıdır.
  • selam güneş, bugün nasıl doğdun. sayende bugün çok aydınlık uyandım sen de olmasan kim aydınlatır bu karanlık evreni. iyiki varsın :)
hesabın var mı? giriş yap