• masa örtüleriyle, duvardaki fotoğraflarıyla gerçek bir meyhane. yer bulamassanız sizi ilerideki (bkz: memleketim meyhanesi) ne yönlendiriyorlar ki orası da nazım hikmet kültür merkezine bağlı bir işletme. orası da çok şirin bir mekan. gidiniz ve güzelleşiniz efenim.
  • lezzetsiz mezeleri,itici bir havası olan meraktan bir kere gidip güzelim akşamı orda harcadığıma üzüldüğüm mekan.
  • inanılmaz güzel bir lokasyonda çok tatlı bir mekan.
    eski şirketten bir arkadaşın yurtdışı terfisini kurlamak için toplandık. bahçesinde 24 kişilik bir ekiple oturuyoruz. mezelerini beğendim ama ana yemeklerde levrek de köfte de biraz soğuk servis edildi, sanıyorum kalabalıktan oldu.
    ilk defa geldim, beğendim. kesinlikle tavsiye edilir bir yer.
  • mezeler, salata, balık 10/10
    servis 10/10
    meyhane gibi meyhane
  • hemen ilerisindeki memleket meyhanesi de aynı işletmenin. ancak hem güneşin sofrası hem memleket fazlasıyla kalabalık, aynı kadıköy, minia kadıköy...
  • büyük beklentiyle giderek hayal kırıklığı yaşadığım meyhane.

öncelikle mekanın büyüklüğünden dolayı, dolu olduğu zamanlarda uğultu oluyor. bir süre sonra karşındakini duymamaya başlıyorsun ve fark etmesen de kafaca yoruyor.

mezeler de gayet kötüydü.
    bir insan barbunya pilakiyi bile nasıl lezzetsiz yapar anlamıyorum. çok çetrefilli bir zeytinyağlı da değil. şirkete yemek getiren firma bile daha iyi yapıyor o kadar yani.

garsonları da biraz kaba buldum açıkçası.
    daha da gelmem davos'a!
  • istanbul ili, kadıköy ilçesinde bulunan nazım hikmet kültür merkezi'nin birinci katındaki şahane meyhane. ismiyle müsemma bir mekan. hem nazım'ın şiiri, hem nazım'ın yeri.

http://gunesinsofrasi.com/
  • sonunda dün gidebildiğimiz meyhane.

çok çok tatlı bir yer olmuş. hem nazım'a hem nhkm'ye yakışır bir mekan düzenlemişler. ortam güzel, duvarlardaki fotoğraflar güzel, yemekler güzel, mezeler güzel, bu güzelliklerin arasında edilen sohbetler güzel...
  • kadıköy ali suavi sokak'ta, nazım hikmet kültür merkezi'nin bitişiğinde yer alan meyhane. konsepti gayet ince düşünülmüş, samimi ve güleryüzlü personele sahip. mezeleri de ortalamanın üzerinde denilebilir. fiyatları ise oldukça makul. gidiniz, eşi dostu da götürünüz.
  • 1 eylül dünya barış günü vesilesi ile kadıköy nazım hikmet kültür merkezi'nde (nkhm'de) orhan aydın ve metin çoşkun'un itaatsizler adlı temsili vardı. her şey çok güzel hazırlanmıştı. ilgi çok yoğundu. nhkm, yine ağzına kadar doluydu ve insanlar gelmeye devam ediyordu...

oyun başlamadan önce, sevgili cansu fırıncı çıkarak barış derneği'nin bildirisini okumak istedi... tam okuyordu ki... bir yerlerden bağırtı-çağırtı sesleri gelmeye başladı... cansu, bu seslerin bitmesini bekleyerek, bildiriyi okudu. bahse konu sesler, nhkm'nin ikinci katını tamamen işgal etmiş güneşin sofrası'ndan geliyordu... oyun boyunca da devam etti...

sanırım birinin yaş günüydü; tüm salonu kapatmışlar. dışardakiler temsili seyretmeye çalışırken, meyhanedekiler ise çoştukça çoşuyorlardı... uyarıldılar mı, bilmiyorum.

ancak, dediğim gibi, güneşin sofrası, nhkm'de olmaması gereken bir mekandır. tamam; güzel, nezih ve kadıköy'ün standartlarına göre ne pahalı ne de ucuz. herkese de tavsiye ederim. ama, böyle olmuyor... böylesine özel bir günde ve temsilde o mekanın birinci katını kapatacaksın, ya da mekanı farklı bir yere taşıyacaksın. nhkm içinde, kira yükünden kurtulduğu için çok daha fazla gelir getirdiğinin ve daha müşteriye daha uygun fiyatlar sunduğunun farkındayım; ama, 1 eylül gününde, orhan aydın ve metin çoşkun gibi iki ulu çınarın, iki değerli sanatçının, emeğine ve o temsilde anılan devrimcilere karşı çok büyük saygısızlıktı bu...

en azından bu tür konularda dikkatli ve saygılı olunması lazım. her şey para değil.
hesabın var mı? giriş yap