şükela:  tümü | bugün
 • an itibariyle başlattığım kampanya. hükümet duy sesimizi!
  gurbetçi çomarlar, kornacı türkler bizim kaderimizi belirleyecek seçimlerde oy kullanmasın, çok vatan sevdalılarsa temelli dönüş yapıp bol bol oy kullanabilirler!
  elbette gurbette çalışan düzgün insanlar da var ama inan’ın bana çoğu ağır çomar!
 • bu ülkenin vatandaşı olan herkes dünyanın neresinde olursa olsun genel seçimde oy kullanabilmeli.

  seçilen kişiler yurtdışında ya da yurtiçinde yaşasın herkesin hayatını etkiliyor.

  ayrıca yurtdışındaki türklerin türkiye ile bağlantısı devam eder.

  seçilenler yurtdışındaki türklerin dertleri ile de ilgilenirler.
 • akp'ye kafadan 1m civarında oy ve 4-5 vekil kaybettireceği için tutmayacak kampanyadır.

  yurtıdışı seçmende chp %65 alıyor olsa, akp bu yasayı hiç çıkarmazdı.
 • tüm siyasi görüşe mensup vatandaşlar tarafından destek görmesini beklediğim kampanyadır.

  benimle aynı ülkede yaşamayan bir insan sırf yıllar önce bu ülkede doğdu diye benim kaderime etki etmemelidir.
 • neden kullanmasın ?

  + yurtdışında yaşayım ülkesinin zorluğunu yokluğu açlığını sıkıntısını sırtlamayan, görmeyen yaşamayan kişilerin euro, dolar vb. paralar kazanıp türkiye'de elindeki paranın değerinin artmasını isteyen ve artmasına sevep olan kişilerin taraftarı olan şahısların oy kullanma gibi bir lüksü olmamalıdır. net !

  bu ülken de her sabah insanlar akşamı nasıl edicem nasıl ay sonunu getiricem diye düşünüp çoluğunun çocuğunun rıskını kazanma derdinde. tecavüz edilmeden öldürülmeden işlence zulum görmeden evine varma derdin de. gelmiş gurbetteki insanların oy kullanması bahsi geçiyor.

  oy kullanmasınlar !
 • t.c. vatandaşı olan herkes. dünyanın neresinde olursa olsun vatandaşı olduğu ülkenin yöneticilerini semeye hakkı vardır... sapla samanı ayırt etmek istiyorsanız yurt dışında yaşayan vatan hainlerini vatandaşlıktan çıkartacaksınız.
 • benimde bu kategoriye giren güzide (!) dalyaprak akrabalarım var.mecburiyetten görüşüyorum.en son 1 ay önce denk geldim bu tip bir akrabama.

  adam diyor ki "türkiye çok ilerledi,almanya batıyor, burada yaşayanlar çok şanslı"...laf ağzıma geldi ama cenaze ortamı diye ve aynı sözleri bu kişiye daha önce söylediğim için tekrar söyleme gereği duymadım.çünkü belli ki bu adamı ne kadar tımarlarsan tımarla insan olmayacak.

  daha önce söylediğimde ise şu sözleri aktardım.
  "ya kardeşim seni bu memleketten zorla mı gönderdiler almanyaya?madem bu kadar seviyorsun burayı gel burada yaşa.bak orada beğenmediğin gavur sana hakkını veriyor ki audi a6'ya biniyorsun, burada olsan bırak audiyi bisiklet alamazsın" dedim.adam bana cephe aldı ya.böyle tiplere uyuz oluyorum.bu avrupalı ülkeler bu herifleri vatandaşlıktan çıkartıp, işten çıkartıp mallarına mülklerine el koyup buraya sınırdışı etsinler de bu arkadaşların nazik götlerini görelim.audiyi bırak burada bisiklet alamazlar bisiklet.

  bunlar akıllı insanlar değil, bunlar dalyaprak.
 • katılıyorum
 • "ikametgahı 5 yıldan uzun süredir yurtdışında olan ve türkiye'de gelir/kurumlar vergisi mükellefiyeti bulunmayan kişiler genel seçimlerde oy kullanamaz."

  bence makul olur böyle bir uygulama.
 • gerçekleşmesini istediğim gerçekleşmeyecek kampanyadır.
hesabın var mı? giriş yap