• sevgili oglum, once sizi guzel turkceniz dolayısıyla tebrik etmek isterim. birkac ufak tefek hata dısında mektubu ne guzel kaleme almıssınız. gelelim sorununuza...
  • sevgili kizim, bazen siz gencleri anlamak mumkun değil. sevdigini soyluyorsun, aranizda ufak tefek tartismalar olunca onu terketmissin. sevdigini anladığını gururun yuzunden geri donemediğini soyluyorsun. bu konuyla gururun ne ilgisi var anlamadim.
  • ...evlilik yillarında bunu fersah fersah insanin burnundan getirirler.
  • bu nasil bir kazaysa, anlayamadim ama, sanirim beklemedigin kadar ileri gitmis ve beraber olmussunuz. bekaretini kaybetmissin
    (bkz: moron)
  • (bkz: gulsen abi)
  • ...ancak seni paran icin isteyebilecegini sanmiyorum. sonucta siz kalabalik bir ailesiniz. sizden cekinmez mi?
  • bak kızım..dar kotun bekaretini bozup bozamayacagını sormuşsun.tabi ki bozmaz ama ben bu kadar saf olduguna inanmıyorum.kesin sormak istedigin baska birşeyler var ve cekiniyorsun.ama cekinme.anlat ablacıgına.haydi guzel kızım yaz derdini bana ugrastırma boyle sacma sapan seylerle aaa.bizimde sabrımız bi yere kadar hani.
  • izmirden m.t. soruyor: ben 38 yasinda, kimya ögretmeni bir
    genç bayanim.
    üç ay kadar önce kismetim açildi ve iyi niyetli bir gençle tanistim.
    gecen hafta da nisanlandik. mutluluktan uçuyordum ki dun
    laboratuarda korkunç bir sey kesfettim.
    nisanlimin bana aldigi yüzügü denemek için civaya
    attim, ve maalesef yüzdü. halbuki saf altinin
    ozgul agirligi civaninkinden fazla, batmasi gerekirdi.
    demek bana aldigi yüzük saf altin degil, öyleyse
    sevgisi de saf olamaz. simdi ben bu civayi
    nisanlimin yemegine koyup bu isi bitirmeyi
    düsünüyorum, ne dersiniz?

güzin abla: arsimet'in hayatina her
    yönüyle vakif oldugunuz anlasiliyor. yalniz yüzey
    gerilimini hesaba katmamissiniz, civanin yüzey
    gerilimi suyunkinden çok daha fazladir, böylece
    kendinden agir cisimleri de kaldirabilir, çünkü o
    cisim batarken ortaya çikartacagi yüzey için
    harcamasi gereken enerji, kendi potansiyel
    enerjisinden fazla olabilir. ayrica civanin saf
    olmama ihtimali de var, o yüzden ani kararlar
    vermeyin derim.
  • saglikla ilgili her soruya cekinmeden uzun uzadiya yanit yazip sonunda "siz gene de bir doktora bas vurun" diye klasiklesmis, fantastik finalini cakmasi meshur guzin abla kliselerindendir. sevgili ablam sana yazan denyo da bir gram akil olsa coktan doktora giderdi zaten ne diye kasiyorsun bu kadar senedir "doktora git, doktora git" diye. bi haber cuhelanin zihninde post modern ufurukcu diilmisin sen. tabii esinden dostundan, hatta olmayan doktorundan ziyade senin yamacina konuslanan akil fukarasinin bicareligi asil takdire sayandir ama o baska mesele...
hesabın var mı? giriş yap