şükela:  tümü | bugün
 • oyuncu, yönetmen.
  1990 yılında hacettepe üniversitesi devlet konsevatuvarı tiyatro bölümünden mezun oldu. aynı yıl diyarbakır devlet tiyatrosuna sanatçı olarak atandı. 1990-94 yılları arasında kurban, yunus emre, sarıpınar 1914, fareler ve insanlar, görüşme kutlama çağrı ve macbeth adlı oyunlarda oynadı. ayrıca macbeth'te ışıl kasapoğlu'nun yardımcılığını yaptı. 1994-96 yılları arasında diyarbakır devlet tiyatrosu müdürlüğü yaptı. bu yıllar içinde korku adlı oyunda oyuncu, sevgili oyun, pazartesi perşembe, seferi ramazan bey adlı oyunlarda yönetmen, kısasa kısas adlı oyunda yönetmen* yardımcılığı görevlerini üstlendi. 1996 yılında ankara devlet tiyatrosu'na atandı. benimkinin adı regine, kanlı düğün, olağan cinayetler, serseri gönül, iii. richard, komşu köyün delisi adlı oyunlarda oynadı, sevgili yalan, ölüm ve kız, uçurtmanın kuyruğu ve kaçık* oyunlarını yönetti.
  1997-2003 yılları arasında hacettepe devlet konservatuvarı tiyatro bölümünde öğretim görevlisi olarak çalıştı.
 • uçurtmanın kuyruğu ve kaçık adlı oyunlarda diğerlerinden farklı olan bireyin hayatını, köpek kadın erkek'te hastalık haline gelen bir kadın-erkek ilişkisini anlatan yönetmen. deli dumrul'da ise mitolojik bir kahramanı yeniden yorumluyor. don kişotvari bir yorum katmış gibi sanki deli dumrul'a. bu dört oyunun her birinde 'birey' sorununu çeşitli yönlerinden, bireyin içinde bulunduğu ilişki modellerine göre (uçurtmanın kuyruğu'nda aile, kaçık'ta toplum, köpek kadın erkek'te aşk, deli dumrul'da hem toplum hem tanrı) ele alıp inceliyor. iyi bir yönetmen.
 • ankara sanat tiyatrosu'nda sahnelenen, dingonun ahırı sanat merkezi'nin çıkardığı rejim bozan adlı oyunun da yönetmeni.
 • yönettiği pazartesi perşembe ve seferi ramazan bey'in nafile dünyası oyunlarını aradan geçen yıllara rağmen hala hafızamdan silemiyorsam gerçekten bir şeyler başarmış olmalı ne mutlu.
 • defne halman'la beraber başrolde olduğu hayatboyu filmindeki performansını merak ettiğim ünlü yönetmen/oyuncu/eğitmen.

  edit : gayet başarılı, defne halman'a da ayrıca bayıldım. kesinlikle izleyin hayatboyu filmini.
 • kendisi gibi tiyatro oyuncusu olan ezgi yentürk ile evlidir.