şükela:  tümü | bugün
  • yeni mimar gazetesinde her ayin ilk sayisina çilgin kösesini konduran esmer mimar. siyah giyen mimarlar famelyasindandir. takip edilesi.
  • 88 girişli itü mimarlık mezunudur
    o zamamanlar da siyah giyinirdi...arada üzerine geçirdiği rolling stones dilli t-shırt ile renk katardı gardrobuna
  • adana doğumlu olan hakkı yırtıcı, itü mimarlık bölümü mezunudur. 20. yüzyıl modernizmini konu alan lisansüstü çalışmasını 1996'da ve ardından "modern kapitalist toplumlarda mekân üretimi" isimli doktora çalışmasını 2003'de yine itü'de tamamlamıştır. çalışmalarının ana eksenini modernleşme süreçleri içindeki çağdaş gündelik yaşamın mekansal örgütlenmesinin araştırılması oluşturmaktadır. bu konuda çeşitli dergilerde yayınlanmış makaleleri, editörlükleri ve projeleri bulunmaktadır. mekanar adindaki sitenin kurucusudur. çağdaş kapitalizmin mekansal örgütlenmesi adli kitabi istanbul bilgi üniversitesi yayınları'ndan cikmistir. surdan da oldukca zihin acici bir makalesine ulasabilirsiniz.
  • mimarligi overrated, kisiligi overoverrated mimar. dersin ortasinda yan studyodaki bayan hocaya sinkafli sovmeyi marjinallik, tashih sirasinda sigara icip yuzunuze uflemeyi coolluk sanar. henuz kisiligini oturtamamis, "oha filan oldum" yeniyetmelerinin gozdesidir.
  • kaliteli insandır. bilgilidir. doktora dönemi kafayı çalışmayla sağlam kırmıştır. analiz yeteneği de kendisinde fazlaca vardır. bilgiyi aktarma isteği oldukça yüksektir. samimi bir insandır. ufku ve vizyonu geniştir. kendisiyle muhabbet eden, ders alan kimseler zeka problemi yaşamadığı sürece yüksek ihtimal hakkı hocadan bir şeyler öğrenecek ve bu bilgisi hayat boyu ona eşlik edecektir. derslerde öğrencilere öğrenci gibi değil normal sohbet ettiği insan gibi yaklaşmaktadır. bana göre çok olumlu yanı olsa da bizim milletimizde genel olarak bir problem olduğu için yanlış anlamalar olabilmektedir. karakteri enteresandır, yani genel olarak enteresan bir insandır. vardır böyle insanlar, kendimden biliyorum. anlaşılamazlar bazen. sivri dillidir kimisini rahatsız eder ama o rahatsız etmek için söylemez değer verdiği için söyler eder falan filan.

bir gün bu yazıya denk gelirse de daha az sigara içmesini tavsiye ediyorum.

edit: ayrıca facebooktaki mekanar mekan araştırmaları grubunda da harika paylaşımlar yapmaktadır.