şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yeni mimar gazetesinde her ayin ilk sayisina çilgin kösesini konduran esmer mimar. siyah giyen mimarlar famelyasindandir. takip edilesi.
 • 88 girişli itü mimarlık mezunudur
  o zamamanlar da siyah giyinirdi...arada üzerine geçirdiği rolling stones dilli t-shırt ile renk katardı gardrobuna
 • mimarligi overrated, kisiligi overoverrated mimar. dersin ortasinda yan studyodaki bayan hocaya sinkafli sovmeyi marjinallik, tashih sirasinda sigara icip yuzunuze uflemeyi coolluk sanar. henuz kisiligini oturtamamis, "oha filan oldum" yeniyetmelerinin gozdesidir.
 • kaliteli insandır. bilgilidir. doktora dönemi kafayı çalışmayla sağlam kırmıştır. analiz yeteneği de kendisinde fazlaca vardır. bilgiyi aktarma isteği oldukça yüksektir. samimi bir insandır. ufku ve vizyonu geniştir. kendisiyle muhabbet eden, ders alan kimseler zeka problemi yaşamadığı sürece yüksek ihtimal hakkı hocadan bir şeyler öğrenecek ve bu bilgisi hayat boyu ona eşlik edecektir. derslerde öğrencilere öğrenci gibi değil normal sohbet ettiği insan gibi yaklaşmaktadır. bana göre çok olumlu yanı olsa da bizim milletimizde genel olarak bir problem olduğu için yanlış anlamalar olabilmektedir. karakteri enteresandır, yani genel olarak enteresan bir insandır. vardır böyle insanlar, kendimden biliyorum. anlaşılamazlar bazen. sivri dillidir kimisini rahatsız eder ama o rahatsız etmek için söylemez değer verdiği için söyler eder falan filan.

  bir gün bu yazıya denk gelirse de daha az sigara içmesini tavsiye ediyorum.

  edit: ayrıca facebooktaki mekanar mekan araştırmaları grubunda da harika paylaşımlar yapmaktadır.
 • basit gözlemleri çeşitli kuramlara dereden tepeden bağlamaya çalışan, yetmediğinde yeni ve değişik bir şey söylemeye çalışan birine benziyor. duvardaki birkaç yazısını okuduktan sonra tavırlarını yazılamayan bir tezin sancısına bağlamış, yüksek lisansı yarım bırakanlardan olduğunu düşünmüştüm, değilmiş. hatta doktora bile yapmış. üstelik doktora tezi kitaplaştırılmış. garip. öğrendiklerini yarım yamalak anlamış, pek de hazmedemiş gibi bir hali var.

  şey olabilir... adamın aslında başka bir tez önerisi vardı, hatta teziyle literatüre yeni sözcükler sokacağı inancındaydı ama danışmanı ille de kapitalizm ve mekan çalışacaksın dedi. h. y. de dr olduktan sonra, kitaplaştırılabilecek bir tez yazmasını sağlayan ancak literatüre yeni sözcük sokma hevesini kursağında bırakan danışmanına duyduğu çelişkili duygularla hesaplaşmak adına oraya buraya fos fıs şeyler yazmaya verdi kendini.

  ilgiyle takip ediyorum.
 • ilk günden çok ısındığım, samimi bir o kadar da çılgın hocamdır. zekası, vizyonu ve espiri düzeyi çok yüksek seviyelerde olan kendimi geliştirmekte çok yardım alacağım saygı değer öğretmenimdir.