• küçükken arkadaşım, "biz fakiriz o yüzden halk ekmeği alıyoruz, siz zenginsiniz fırından alıyorsunuz" demişti.
    bugün tam buğday ekmeği almak için halk ekmek büfesine gittiğimde aklıma geldi, hayat ne garip bir yapılanmadır ki sik kadar çocuğun aklına böyle şeyler sokuyor.
  • haksız rekabet yaratıyor diye diğer ekmek üreticileri adına hukuki süreç başlatmak isteyen hukukçu* ları gördükçe meslekten soğumama neden olan ucuz ekmeklerin satıldığı yoksulun lokantası büfe(ler)
  • buğday unundan organik ekmek üretimine başlamıştır. fiyatı uygun, gerçekten de lezzetli. benzerlerinin de en az yarı fiyatına*. belediyenin kentte yaşayan her kesime yönelik ucuz ekmek üretip satmasının nesi yanlış olsun ki.
  • "findikli ve uzumlu" ekmegi ile gonlumun sahibi. ekmek icindeki uzum sayisi da ayarinda, hani uzumlu-meyveli kek ve turevlerini sevmiyorsaniz fazla rahatsiz etmeyecektir.
  • bunlarin ekmekleri saglikli ve kalitelidir. mesela kepekli ekmekleri gercek kepekli ekmektir, marketlerde satilan uno gibi lezzetsiz, ekmek mi kek mi belli olmayan cabuk bayatlayan sahte bir urun degildir. buzdolabi rafinda saklanirsa 10 gun sureyle bile tuketilebilir bir paket ekmek.
  • sadece ekmekleri değil galetaları ve yufkalarıyla da benzersiz olan belediye iştiraki... bir hafta dolapta durup bayatlamayan ve sigara böreği gibi sarılabilen yufkalara sahip... ev hanımları mesajı aldılar sanıyorum...
  • ankara'da olani icin konusuyorum, hayatimda yedigim en lezzetli ekmegi yapan yer. kurabiye gibi lan. türüm türüm kokulu falan.

simdiye kadar enayi gibi bosu bosuna almisiz migrostan oradan buradan tatsiz ekmekleri.
  • tazeyken çok lezzetli olan, kolay kolay bayatlamayan, fiyatı için değil tadı için tercih eden fanatiklerinin bulunduğu ekmek çeşidi.
  • doyurucu etkisinden dolayı tercih ettiğim ve birçok fırında nasıl yapıldığını bilmediğim ekmeği almak yerine tüm elitist kişiliğime rağmen hiç üşenmeden sıraya girip aldığım ekmek. diğer ekmekler paket itibariyle büyük görünüyor ve içi boş oluyor ve saman yemiş gibi hissettiryor ama halk ekmek öyle mi? hem doyurucu hem sağlıklı hem de ucuz.
    (bkz: reklam tadında entry girmek)
  • izmir'de yok sanırım, malum hepimiz elitiz, beyaz tenliyiz, manikürlüyüz falan. var desem ben hiç görmedim altı yıldır, öyle ahım şahım "burada halk ekmek açılmasına gerek yoktur" yerlerde de yaşamadım, çarşı sonrasında da nergiz. allaşkına varsa haber edin, ankara'dayken iyiydi tadı falan, hadi tadını beni geçtim. ayda ortalama üç ekmek yiyorum zaten de olması gerek bence yine de.
hesabın var mı? giriş yap