• tamamı, "hanım 3 saattir ağlıyor, kendisi alman ama hiç burayı terk edesi yok" olan bir gurbetçi sözü.

video: https://twitter.com/…ber/status/1425828266737168389

hanımını da al gel kardeşim buraya o zaman. madem kendisi alman olmasına rağmen türkiye'de yaşamak için ağlıyor, yerleş buraya o zaman. o bindiğin mercedes s500'ü orada satıp aynı paraya burada bir tane fiat egea al bindir hanımını da göreyim seni. bakalım kaç gün dayanabiliyor enflasyona, mültecilere, teröre, kaosa, hukuk darbelerine vb.?
  • 1=11 denklemini hiç bir yerde göremeyeceği içindir
  • çocuğun saçları kıvırcık, annesi büyük ihtimalle brezilya'lı.
  • ben de türkiye'de kaldığım için ağlıyorum.
  • aşırı üzgün görünen bir aileymiş. tövbe tövbe.

ulan yüzünde güller açıyor medeniyete döndüğün için.
  • at yalanı sikeyim inananı.

almanya'da yaşamasak yicez amk. ulan almanlar öyle duygusal insanlar değil ama senin gibi ikiyüzlü olduğu bir gerçek! ikiyüzlülük yapmayı hep almanlardan öğrenmişsiniz!
  • gerçekten içim parçalandı. almanya'da zorla tutuluyorlar. sadece 10-15 gün kadar türkiye'ye gitmelerine izin var o kadar.
    faşist alman hükumeti, sal bu insanları artık!
  • almanya'ya dönünce anca sosisli yiyebildiğim paraya burada ne güzel ziyafet çekiyorduk diye ağlıyordur.
  • yine buram buram sınıfsal ayrımcılık, ırkçılık ve kıskançlıkla karışık düşmanlığın hedefi olmuş iyi niyetli bir vatandaş olduğu her halinden belli kişinin röportajda sarf ettiği söz. s500'ünü satıp egea'ya binecekmiş, ulan ne kadar kıskanç adamlarsınız be s500'e de binmeyiverin öldünüz mü amk, veya çok istiyorsan git orada sen de yap aynı işi tutan mı var?

neden sınıfsal dedim, çünkü bunların gücü almanya'da işçilik yapan gurbetçilere yetiyor. onlardan tiksiniyorlar. oysa amerika'daki akademisyen bir türk atomu parçalasa veya oyun şirketi kurup milyar dolar kazansa bir de üstüne erdoğan'a sallasa onu göklere çıkarırlar. almancılarla alıp veremediği bu kişilerin kendi sınıflarından olmamaları, öteki olmaları, "çomar" olmaları, beyaz adama benzememeleri, ülkesini sevmesi, gezide ortalığı yakıp yıkmaması, chdpkk yerine akp'ye oy vermesi. bu insanları eleştirenlerin hepsi maddiyatçı, etiket budalası ve pislik insanlar. türkiye şartlarını bile hak etmiyor aslında bunlar. beter olun svihs.
  • albino dayının sözleri samimi. sevdiklerini bıraktığı için üzüldüğünü söylemiş. üzülmeye çalışmış da.

pişmiş kelle gibi sırıtanı ben de anlamadım.
hesabın var mı? giriş yap