• tesettürlü müslümanlar yapmasın bence çok korkunçlu oluyor.
  • dünyadaki en büyük louis vuitton mağazasını içeren tokyo semti.
    mağazanın açılış gününden önceki gece müşteriler kapısında çadırlarda yatıp alışveriş için sıraya girmişlerdi. açılışının olduğu sabah kapısındaki kuyruk izdihama sebep oldu.
  • japon orta okul kizi tayfasinin favori mekani. burada kizlar en sevdikleri idorularinin resimlerini, posterlerini alirlar, bati kulturuyle* kumkuma olup waffle yerler, genc giyim ya da unlu markalari satan magazalarda cirit atarlar. yine buralar bir tur japon moda akimin basladigi yelerdir. bu akimda herhangi bir kural olmamakla birlikte yaraticilikta sinir tanimamak esastir. etrafta victoria donemine ait giysiler giyen kizlar gormek son derece normaldir. (bkz: freak show). burayi onemli kilan bir baska unsur ise onemli tapinaklardan, imparator meiji icin yapilan meiji-jingu nun burada olmasidir. buraya giderken bonus olarak hemen yolunuzun ustunde freakleri de gorebilirsiniz. ayrica turkiyenin tokyo baskonsolosluguna oldukca yakindir, eger isiniz duserse diye soyluyorum.
  • bu sokağın modası http://www.style-arena.jp/index_e.htm adresinden takip edilebilir.
  • garip giyimli ablalarimizi bir kenara birakirsak (olmuyor mu? evet ya ben de bir kenara birakamiyorum bir turlu), basinizi solacevirdiginizde gayet hos magazalari (louis vuitton, bvlgari, ralph lauren -ki michigan ave'dekinden bile hallicedir bu-) gordugunuz, saga cevirdiginizde ise sokagin ortasinda alanen duran condom magazasini gorebileceginiz bir mekandir.

kimse bahsetmemis ama asil guzelligi tokyo'nun gobeginde cillop gibi bir parkin yaninda olmasidir ki, oradan guzel tek dogal mekanin royal palace oldugu dusunuldugunde aman aman dedirtir (asakura'ya dogal mekan diyemiyoruz artik sehrin gobeginde kalmis hertarafi betonarme malum, o yuzden birtek harajuku var elimizde).

ha bir de panda figurlu bir tatlici vardi, millet disarida 300 kisilik kuyrukta bekliyordu onu hatirladim simdi.
  • japonya da bir semtmiş burası.gwen stefani bu yerden oldukça esinlenmiştir.kliplerinde bol bol görürüz harajuku kızları
  • etraftaki herkesin lady gaga gibi dolaştığı japon semti. ha lady gaga yokken harajuku vardı, orası ayrı.
  • kiddiland envai cesit oyucak ve aksesuar, oriental bazaar adindan anlasilacagi gibi geleneksel her turlu malzeme acisindan ozellikle turistleri cezbeden yerlerin basinda gelir. oyle ki oriental bazaar da dexter holland'la* tanisma sansi bile bulmustum. bir de condomania vardi,yanlis hatirlamiyorsam adini, o yasta o kadar ilginc ve eglenceli gelmisti ki onunde hatira fotografi bile cektirmistik
  • tokyonun harajuku bolgesinde yasayan genclerin giyim tarzlarindan ortaya cikan moda akimi.turkiyede selin toktay bu akima ornek gosterilse de bence alakalari yok.uyumsuzluğun icindeki uyum diye tanimlanabilir.orneğin;balerin samuray tarzindaki bir giyinmeyi siz hayal edin:)
hesabın var mı? giriş yap