• harika avcı'dan sonra bunu sunmaya başlayan kız intihar etmişti, sarışındı falan ama güzel kızdı... hafif bi sansasyon [nasılsa] oldu, ardından programın girişinde bi cümle söylediler "özlicaaz, başsağlığı" gibisinden, sonra direkt oynayan karıları, tempo dolu gakkuşları gösterdiler.

pazar sabahı magazin kirliliği aha bu programdan sonra çıkmıştır.
  • erdoğan sevginin metinlerini yazdığı tv programı
  • arap saati pazar kahvaltısı sırasında ne var ne yok diye kanallara bakarken atv'de yayınlanan programa denk gelir. ekranda beyaz ve programına konuk ettiği 4 dil bilen vanlı turizm rehberi çocuk. rehber 10-12 yaşlarında sevimli bir velet. beyaz çocuğa hangi dilleri bildiğini sorar. genç rehberimiz; türkçe, kürtçe, ingilizce ve japonca bilmektedir ama yönetmen sağolsun çocuğun kürtçe demesine müsaade etmez. sonra beyaz, çocuğa: "e peki kardeşim, birgün aynı anda dört turist geldi biri türk biri japon biri ingiliz biri de kürt" demek ister bir anda sesi kısıldığı için biri hariç hepsini söyler. sonra çocuk bu dört turisti aynı anda nasıl idare edebileceğini göstermeye başlar, aralarından sadece kürtçe olan konuşmayı duyamayız.

sağolsun harika pazar... sayelerinde kürt ve kürtçe diye birşey olmadığını öğrendik. hala, bu kafada insanların olduğunu bilmek ve bunu, bu kadar umarsızca yaptıklarına şahit olmak bana sadece bir pazar kahvaltısına mal oldu. bu memlekete kaça patlar, patladı, izlemeye devam ediyoruz. az sonra...

edit: bu konudaki şikayetimi rtük'e ve atv'ye bildirdim. rtük ses kaydımı aldı, en azından inkar edemezler. atv'ye yazdığım maili'de ben kopyaladım. iş sonuçlanana kadar gelişmeleri bu başlık altında paylaşacağım.

22.04 - 22.00 civarı: en kısa sürede döneceğini söyleyen atv izleyici temsilcisi geçen on saate rağmen dönmez. atv aranır ve yönlendirdikleri numarada mesele tekrar anlatılır. telefondaki ses konuyu genel müdürlüğe ileteceğini söyler. e-posta adresi bırakılır, gelişmeler konusunda bilgilendirmeleri istenir.
hesabın var mı? giriş yap