• pas hatası, yavaşlık, sakarlık, ıska, dengesizlik, kısıtlı iq... bir stoperde ne olmaması gerekiyorsa hepsi var adamda. hele bir maçta yedirdiği bir gol var ki şike diye mahkemede kanıt göstersen gösterilir.

ters bir kafa vurdu bu, top 18 içindeyken bir daha vurdu ve forvetin önüne düşürdü topu ama daha beteri, diğer stoper topu uzaklaştıracakken bir de onu formasından tutup çekti. gol oldu tabii bu kadar zahmetin sonunda.

işte bu gol, anlatımımda en ufak bir abartı yok; https://youtu.be/aildfykqa24
  • ben bu adamın beyninin, gta oyunlarındaki npc'ler gibi bir çalışma düzenine sahip olduğunu düşünüyorum. sözgelimi yolda yürürken rastgele bir npc'ye yumruk atar kafa göz dalarsınız. o sırada çok doğal olarak etraftaki insanlar "kavga var gaçççın" tarzında bir cümbüşle koşuşmaya ve oradan kaçmaya çalışırlar. eğer karşınızdaki npc, los santos'un tütün kokuşmuş sokaklarından çıkma bir tipse mike tyson duruşuna geçerek kavga etmeye hazır olduğunu gösterir. eğer böyle bir doğası yoksa topukları götüne vura vura kaçmaya başlar. bu gta oyunlarında çok doğal olan bir patterndir. ama aynı npc topluluğunun tam ortasında hile yazarak devasa bir boeing spawn etseniz "hassiktir lan" bile demeden sanki yolun ortasına gökten beoing düşmemiş gibi normal hayatlarına devam ederler. neden? çünkü böyle bir olaya verebilecekleri tepkiler yüklenmemiş abi bu garibim npc'lere. n'apsınlar, mecburen her gün gökten boeing yağıyormuş gibi davranmak zorundalar. yolda yürüyen bir nigga havaya yumruk savurunca devlet bahçeli hassasiyetinde triplere giriyorlar ama önlerinde bir anda tank belirince kafasının üstünde uçuşan dolarlarla yürümeye devam ediyorlar.

felaket uzattım ama esas noktaya geliyorum şimdi hahaha. bu maguire abimiz da tam olarak böyle bir tip. karşısına belirli bir öngürebilirlikte gelişen bir an geldiğinde normal bir stoper gibi hareket ediyor. ama beklenmedik şeyler olduğunda, topun bir anda takım arkadaşından sekmesi, de gea'nın topu elinden kaçırması vs gibi, şirazeleri kayıyor elemanın. ben böyle bir şey bilmiyorum diyip saçmalamaya başlıyor. yazılımsal olarak maalesef kısıtlı bir arkadaş yani kendisi. geçen pogba'ya attığı bruce lee tekmesinin başka açıklaması olamaz çünkü. muhtemelen beyni o kadar yüklemeyi kaldıramadığı için anlık bir hata verdi ve kendisini alp dağlarının tepesinde yoga yaparken falan düşündü. dosyaları karıştı garibimin. ama hakkını vereyim harbiden cesur bir adam. topa müdahale için kaymaya karar verdiği anlarda falan düşmanını fethetmeye ant içmiş komutan kararlılığında dalıyor olaya. ama işte beyni bazen algılayamıyor karşısındaki olayı. o yüzden arada kendi arkadaşlarına falan kayıp lobut gibi deviriyor onları. ama olsun o kadar. maguire gibi insanlar da hayatımızın parçası. onlarla yaşamaya alışmamız lazım.

debe editi: eşşeklik edip bu harikulade anın videosunu koymayı unutmuşum. adet yerini bulsun

bruce lee maguire
  • bu adama 80 milyon vermek sorun değil, böyle bir hatayı çoğu takım yapıyor. asıl sorun bu adamın kötü oynamasına rağmen hala oynaması, hatta kaptanlık verilmesi. resmen taraftarla dalga geçiliyor.
  • kendisi icin, elon musk'in dun gece "united'i satin aliyorum" aciklamasina cevap olarak bir manu taraftarinin "please send maguire to mars" seklinde bir taleptebulundugu futbolcu.

oyle bikmislar
  • fiyat performans karşılığı; akp’nin 100 bin yolcu garantisi verip sadece 385 kişinin falan kullandığı havaalanına eşit.

o kadar kötü ve pahalı bir yatırım.
  • bu adamda bir konuyu 10 kere anlatsan da anlamayacak aptal tipi var. bu paralara transfer olması büyük mucize bence.

egelilerin kullandığı bir laf vardır ‘abazombalak’ bu adam bunun tam karşılığı.
  • özer aydoğan karikatürlerindeki adamlara benzeyen futbolcu.
  • futbol dünyasında birçok futbolcuya ederinin çok üzerinde bonservis bedeli verildi ve kendilerine verilen astronomik bonservis bedelinin altında kalıp beklenen performansı sergileyemediler. fakat bahsettiğim adamların çoğu yine de yıldız futbolcuydu. aslında 30 milyon euro edecek futbolcuya 70 milyon euro vermek ya da 50 edecek futbolcuya 100 vermek falan bunlar o kadar da absürt durumlar değil. aslında o ücretlerin bir kısmı da oyuncuyu diğer takımlara kaptırmama payı.

maguire'a 80 milyon euro ödenmesi ise çok farklı bir konu. bırakın alındığı dönemdeki yıldız adaylığı meselesini, iddia ediyorum bu adam futbolcu bile değil amk. asıl sorun burada. top tekniği berbat ötesi, pas kalitesi ortalamanın çok çok altında, geniş alanda aşırı yavaş, çabuk değil, kendi etrafında dönüşü on saniye sürüyor. boyu ve fizik gücü dışında hiçbir ekstra özelliği yok. en kötüsü de oyunu geriden kuran bir takımın en zayıf karnı. yaptığı pas ve tercih hatalarının haddi hesabı yok. manchester united almadan önce de böyleydi, şimdi de böyle. manu ne ışık gördü de kendisini transfer etti anlamak mümkün değil.

bu adam eğer hala manchester united kulübünde oynuyor ve takım kaptanıysa fenerbahçe'deki kim min jae, szalai ve galatasaray'daki marcao en az 80-90 milyon eurodan top class takımlardan birine transfer olmalı. özellikle marcao gibi hem sol ayaklı hem de topu oyuna sokma becerisi elit seviye bir futbolcu, bu kazmanın yanında elmas gibi parlıyor.
  • galatasarayda yedek oturur. öyle bir topçudur. ayrıca 80m €'yu yaksalardı en azından kış günü ısınacak olan united taraftarına sinir göz yaşları döktürmektedir.
hesabın var mı? giriş yap