• hatay’da yerle bir olan 3 yıllık güçlü bahçe city’nin ve diğer iki sitenin müteahhidi servet altaş'ın sözleridir:

"burada atom bombaları etkisinde deprem oldu, her yer yıkıldı, benim binam mı mesele? bana binayı soramazsınız"

link, haber linki, haber linki, servet altaş-akp ilişkisi, servet altaş-akp ilişkisi 2

bu akp bağlantılı müteahhitlerle ilgili bir flood, mutlaka okuyun: link
  • sana binayı sorarlar o binanın hesabını da sorarlar sen rahat ol
  • hepinize soracaklar merak etme
  • pek çok deprem bölgesinde hala ayakta kalan binalar var, bir de kağıt gibi dağılan binalar. öyle bi sorarlar ki diycem de, şu an onu soracak adam yok ne yazık ki.
  • hesabını vereceksin merak etme.
  • sana neyi soralım paşam . akşam yemekte ne yapacağını mı soralım ? bak şu işgüzara .

bunlar hep son 20 yılın verdiği özgüven . biliyor böyle cevap verdiğinde birşey olmayacağını , böyle kaba konuşunca daha güçlü gözükeceğini düşünüyor .

bir adet şerefsiz müteahhit cevabı .
  • o atom bombasini senin gotune sokup patlatmak lazim
  • şu yasımız geçtikten sonra hesabı sorulmazsa bu şerefsizden hakkım helal değil. her şeyi doğru yaptıysan korkmana gerek yok aslan. işinin aşığısın nasıl olsa.
  • 17 ağustos 1999 depreminde veli göçer isminde bir günah keçisi bulup sadece ona yüklendiler. onun evlerine onay verenlere, yönetmelik çıkartmayanlara, evi yıkılan diğer müteahhitlere hiçbir şey yapılmadı.

umarım bu kez öyle olmaz. yönetmeliğe uymadan bina yapanlar, buna onay verenler, görmezden gelenler vs. bu duruma kim izin verdiyse hepsinin yargılanması gerekiyor.
    hesap sorulmayan tek bir sorumlu kalmamalı.

hiç umudum yok ama sistemi olan, hukuku olan bütün ülkelerde ucu başkana bile dayansa sonuna kadar yargı süreci işler. burada olmayacak, olmaz. parayı götüren pişkinler ve ölen on binlerce insan dışında elimizde hiçbir şey olmayacak.

bunlar hep öfke ve güvensizlik yaratıyor
  • devletin adaletinden umudu kestigim için bir şey diyemiyorum. normalde anandan emdiginin burnundan getirilmesi lazım.
hesabın var mı? giriş yap