• 2013 ya da 204 yılı olması lazım mülkiyede derse girdim, siyaset bilimine giriş dersiydi herhalde ama emin değilim. alanında çokça tanınan ve tüllabın da sevdiği ilginç bir hocanın dersiydi.

hoca dersi anlatırken kibarlaştırmak ya da daha usturuplu hale getirmeye çalışmadan orospu demeyi tercih ediyordu, öğrencilere de garip gelmişti. bir kişi bunu dile getirdi, hoca da ne diyeyim gibi bir şey söylemişti. hayat kadını denebilir denince 'siz buna hayat mı diyorsunuz' demişti. o zaman hayat kadını dememeyi öğrendim ben kendimce.

tanım: bir meslek, orospuluk.
  • bizim köyde orospu da denilen yukarıda süslü cümlelerle anlatılmış kadındır.
  • fahişeye, orospuya -biz bilmiyoruz çağdaş zamanlarda ayrımları; özetle kötü kadına istemeden verilen en büyük rütbe olan halk yaklaşımı.

şemsa, kendine iş kadını deyince, babası telaşla "iş kızı" demiş. sakın ola, yatma demek oluyor. ondan aklıma gelen uzantı, hayat kadını ve hayat kızı. neyin aşağı, neyin yukarı olduğu bakmalık, görmelik.

"sadece kerhanede topladıklarım yeter dostum, sen hayal bile edemezsin. görüyorsun bir filozof için hayat kadınının evinden daha iyi yaşanacak yer var mı?" jorge amado - tenda dos milagres

(ilk giri tarihi: 30.1.2014)

(bkz: aşkhane), kerhane/@ibisile
    (bkz: harlot)
    (bkz: ayak karısı)
    (bkz: rütbe/@ibisile)
    (bkz: malumatfuhuş)
    (bkz: kahpe/@ibisile)
    (bkz: sermaye/@ibisile)
    (bkz: genel kadın/@ibisile)
    (bkz: kadın pazarı)
    (bkz: hayat kadını ile yatmayan erkek)
    (bkz: alman hayat kadını)
  • isme bak. hayat kadını. nasıl b.ktan bir şey ordan anlayın bu hayatı. kadını bu hale düşüren şeye "hayat" denmiş.
  • az önce her zaman geçtiğim otoyolda bir tanesi ile karşılaştım. el sallayarak kamyonları durdurmaya çalışıyor. aracı kişi ise arkalarda onu kolluyordu sanırım. kamyoncunun biri de durdu. sabah sabah, bu işi zorla yaptığı belli, zor durumdaki bir kadına şehvet duyan mahlukatlar var. hoş düşününce çoluk çocuğa niyetlenenlerin bile olduğu bir dünyadayız. şimdi ben niye ihbar etmedim diye düşünüyorum. büyük ihtimal kadın da inkar ederdi ama benim vicdanım rahat olurdu.

sonra bir de şunu hatırlıyorsunuz; bu konuyla mücadele etmesi gereken devletin denetiminde genelevler var ve burada çalışan, eziyet gören kadınlar var. insanlığın olmadığı köle pazarlarının yasal olarak tanındığı böyle bir yer var. şimdi bu kadınlar mı namussuz yoksa iki kuruş karşılığında, devletin de onayıyla, kadınlara tecavüz edenler mi?
  • bir yakınım hayat kadınına gitmiş, ereksiyon olmamış. bunun üzerine hayat kadını "hak etmediğim ücreti alamam, helal olmaz" diyerek ücreti almamış.
    ülkemizin tüm insanları bu hayat kadını kadar dürüst ve onurlu olsa, vatanımız cennet olmaz mıydı.
    veya tüm insanlarımız değil de onda birimiz.
  • hayatta kalabilmek için mecbur kalmış bir arkadaşım var. ailesinden kaçıp gelmiş başka bir şehre. evlenmiş çocuğu olmuş kocası bırakıp gitmiş, gidecek bir yeri yok,çalışmakla yettirememiş kazandığını ve sonunda mecbur kalmış kolay yoldan para kazanmaya. psikolojisi bombok içki,uyuşturucu ne ararsan var ellerinde sigara yanıkları hepsini kendi yapmış sadece çocuğu için yaşıyor o olmasa şimdiye kemikleri bile kalmamıştı büyük ihtimal.

saçma sapan bir ortamda tanışmıştık gözümün birini kapatarak görebiliyordum anca yüzünü o kadar alkollüydüm sabaha kadar anlattı ağlayarak hikayesini, hıçkırarak uyuyakalmıştı kucağımda.
    sonrasında çok kez görüştük,dertleştik.
    bırakmak istiyor fakat çaresi yok ya biri elinden tutup çıkaracak yada bu yolda heba olup gidecek.
    demem o ki yargısız infaz yapmayın kimse hakkında.
    bazı hayatlar zordur.
  • kanka yanlış anlamazsan numarasını alabilir miyim.
  • üzerinden her daim dram kasılan işçidir.

isteyerek ve bilerek buna adım atılıyor. güzellik ve gençlik sermayesi alkolün bardakta durması gibi durmuyor. sermaye uçup gidince başlıyorlar hayatın sillesini yedik yok erkek egemen dünyada ezildik martavalı okunuyor. tercihi yapan sensin parayı yerken kıtır kıtır sapına gelince me denince masum ve ezilmiş olmuyorsun.

bunlar hep film etkisidir. batık dünyalar babayiğit erkekler falan filan...

(bkz: onlyfans/@safagi sokmeyen cocuk)
hesabın var mı? giriş yap