şükela:  tümü | bugün
 • türkasset varlık yönetim a.ş. tarafından bir süre önce satın alınan ve hayat varlık çatısı altında iki şirketin de tüm varlıklarıyla birleştiği varlık yönetim şirketidir.

  aynı zamanda ortakların veya grup şirketlerinin kefaleti benzeri bir teminatlandırma olmadan tamamen şirketin kendi bilançosu ve yönetim gücüyle (ebrd) ve ıcbc turkey ile 120 milyon tl tutarında sendikasyon kredisi anladıkları haberleri yayınlandı. aldıkları sendikasyon kredisinin sektöre gelen ilk uzun vadeli sendikasyon kredisi olduğunu vurgulanıyor.

  bugün yapılan basın toplantısında tüm detaylar şirket ceo'su hilmi güvenal tarafından aktarıldı.

  konuşmanın en çok dikkatimi çeken kısmı ise (bu şirketler neden sürekli isim değiştiriyor/birleşiyor diyenlere gelsin) :

  --- spoiler ---

  "bu arada bu sektördeki iki şirketimizi turkasset'i ve hayat varlık’ı da hayat varlık çatısı altında 17 mart'ta birleştirdik. bu birleşmeden hemen bir beklentimiz yok, bugün için formalite ancak bundan sonra alacağımız portföylerde 2018 sonrasında borçlu müşterilerimizin ödemek zorunda kalacakları damga vergisi, harçlar ve bsmv'den bir müddet daha 2020-21'e kadar sakınabilmelerini sağlamak adına bugünden hazırlığımızı yapmış oluyoruz. gönül ister ki kredi geri ödemelerinde borçluya yıkılan yüklerin toptan kaldırılması ve zaten sıkıntıdaki vatandaştan bir de damga vergisi, harç veya bsmv alınmasın."
  --- spoiler ---

  kaynak: http://www.bloomberght.com/…yon-tl-krediyle-basladi
 • siz siz olun borcunuzun bu şirkete düşmemesi için hiçbir bankaya borçlanmayın. çünkü piyasadaki diğer varlık yönetim şirketlerinden 1000 kat daha beterdirler. borcunuzu ödemek istersiniz, ararsınız; 1000 tane prosedür çıkarırlar. önce indirim yapmaya yanaşır, sonra bir yerlerde küçükte olsa bir hisseniz olduğunu görünce, tapunuzu (evinizi barkınızı) elinizden almak için borcunuzda indirime yanaşmaz ve almaları gerekenden çok daha fazlasını alabilmek adına ellerinden geleni yaparlar.

  parası olmadığı için senelerce borcunu ödeyemeyen insandan, tapuya gidip 200 liralık takyidat belgesi almasını isterler. (oysa borcun kendisi ise zaten 2500 liradır)

  müşteri memnuniyetinden bahsettikleri ise şudur: gerçekten yardımcı olmaları ve indirim yapmaları için kanser hastası olmanızı ve bu hastalığınızı da belgelerle onaylamanızı beklerler, kanser olduğunuza inanırlarsa borcunuza bir indirim yapma imkanları ancak doğabilir... kanserliye yaptıkları indirimi, kansersizden fitil fitil çıkardıkları için ise, hiç zarar etmezler!.......
 • 200 liralık borcum için beni 30 farklı numaradan günde 10-15 kez arayan gavatlar topluluğu