• youtube'da 3 milyonun üzerinde izlenmiş olmasına rağmen ekşisözlükte hakettiği yeri bulamamıştır daha. şarkı iki bölümde geçiyor diyebiliriz. ilk bölümde özkan özcan, ikinci bölümde ise hüseyin kağıt sahne almakta. finali ise tekrar özkan özcan yapmaktadır. sesleri birbirlerine çok yakın olmadığı için karışık söylemediler kanaatindeyim.

klip ise şarkıdan daha dikkat çekicidir. oynayan, el çırpan, tespih sallayan gençler. dans figürleri, kamera açıları mükemmel. klasik bir araba. veee şarkının ikinci bölümüne geçerken siyah transporter t6'sı ile gelen hüseyin kağıt. yan kapısına oturup bağlama çalıp, şarkı söyleyen hüseyin kağıt. bu arada kendisi kullanıyor transporter'ı. kliple birlikte ele alırsak yabancı kliplerdeki kısa film tadına erişebiliriz. kendini izlettiriyor. dşkkat ettim ama çekildiği yeri tam çıkaramadım.

lakin bu iş klip dışında bir yerde playback yapmaya gelince iş değişiyor. özkan ve hüseyin'i bir kez flash tv'de izledim. şarkı başlıyor beraber çıkıyorlar sahneye. ama hüseyin kağıt takribi 4 dk sonra giriyor sözlere. o 4 dk boyunca özkan'la bakışarak gülümseyerek sağa sola hafif hafif sallanıp tempo tutarak geçiriyor. bu da düğünlerde zorla oynatılmaya kaldırılmış, oynamayı bilmeyen, arkadaşına destek arayan gözlerle bakan adam gibi duruyor.
  • yaşam felsefem bu şarkı * öyle rahat bir havası var, enseye tokat göte parmak rahatlığında söylemek lazım zaten.
  • youtube'daki şu klibi şimdilik dört milyonun üzerinde hit almış efsane şarkı. klipteki davranış biçimleri ise daha önce gayet güzel bir şekilde anlatılmış. benim yapabileceğim en önemli ek ise hüseyin abimin tespihe "desbik" demesi ki bu da angara ağzında gayet normal karşılanır.
    ekleme: eski link telif hakkından dolayı kaldırılmış. yardırmaya buradan devam edebiliriz.
  • sevgili angaralı ve tüm iç anadolulu hemşerilerimi uyarıyorum ahanda bu şarkı önümüzdeki günlerin, ayların ve hatta yılların şarkısı olacak. nasıl ki geçtiğimiz yazı ankara'nın bağlarını dinleyerek geçirdiysek, 2013 yılı boyunca da bilimum taksi, dolmuş, kahvehanelerde ve ergenlerin cep telefonlarında bunu dinleyeceğiz.

şarkı kötü mü ? hayır hatta arada klibiyle birlikte izleyip deşarj oluyorum ama bu uyarıyı yapmak da boynumun borcu yani, bunaltcaklar oğlum bizi bu şarkıyla sıkacaklar diyorum siper alın şimdiden.

klipteki favori kısmım ise hüseyin kağıt abimizin olaya müdahil olması ve o efsane oynaşına başlamasıdır ki şuradan net bir şekilde görülebilir.
  • "şarkının izlenme sayısı ankaranın nüfusunu geçmiş lan o.o"
  • youtube ta 2 farklı kullanıcı tarafından yüklenmiş klibi an itibarı ile toplam;

8,634,251 kişi tarafından izlenmiş şarkı. hey maşallah !

bu arada; " hüseyin ezan oku, namaza başlayayım ! " (silinmiş bu yorum)

" tesbikçi ol? toptancın olayım hüseyin. "

http://www.youtube.com/watch?v=caj5wrtrwks
  • yabancılar tarafından hunharca çalınmış bir sözdür aynı zamanda.

"i've made praying beads out of life..."

maynard james keenan
  • son haftalarda güzide muhitimde sıkça maruz kalıyordu kulağım bu ezgiye. ne olduğunu bilmediğim için rahatsız oluyordum. rahatsızlığın ecele faidesi yok bittabi, oturdum dinledim. hem de bir kaç defa.
    ilk seferinde sonunu beklerken zorlandım açıkçası ama sevdim şarkıyı. klibi de apayrı, o figürler hakkında konuşacak mecalim, sabrım yok. sadece, sevdim, deyip geçiyorum.
  • 3:59-4:06 arası uyum ve senkronizasyonun beni benden aldığı hüseyin kağıt & özkan özcan şeysi. eee nasıl desem bilemedim. sanat? şaheser? müzik? peki ya distortion?
  • şarkının ikinci kısmı (hüseyin kağıt'ın söylediği) kulak tırmalıyor.
hesabın var mı? giriş yap