• çevremizde pek bu sakilliğe girişen olmasa da babamın uzak bir kadın akrabasının anneme her cuma, hiçbir karşılık, bir emoji bile alamadığı halde gönderdiği mesaj. aklıma direkt mevlüt ortamları, gülsuyu kokusu, bundan hoşlanan garip insanlar getiriyordu, hayli irrite oluyordum kadının whatsapp'i anneme dilenci ağzıyla yazılmış dualı, dallı güllü hayırlı cuma mesajı göndermek için kullanmasından, hayırlı sıfatından komple tüylerim diken diken oluyordu zaten de, sadede geliyorum, bir gün annem görmeden kadına mesajının karşılığı olarak gökkuşağı bayrağı gönderdim altına da #lovewins yazdım. kadın ve şurekasının bunun ne olduğunu çözmeleri yaklaşık 5 yıl, annem bunu duyarsa beni yok etmesi 3 salise alacaktır. her ihtimale karşı elveda.

13 yıl önce halk selamünaleyküm demeye çekiniyordu zırıldamasından aklıma geldi, umarım hayırlı gerçekten yasaklanır ^^
  • işçinin sigortasını asgariden gösteren, vergi kaçıran ama hiçbir cumayı kaçırmayan tüm işverenlere hayırlı cumalar
  • bazen enteresan görüntüleri beraberinde getiren mesajlar bütünüdür.

http://i.hizliresim.com/3oq4p2.jpg
  • artık içimi şişirmiş mesajlardır. arkadaş yılda bir kez olan bir şey değil ki, 7 günde bir tekrar geliyor. yolda görünce istediğine söyle, mesaja ne gerek var? tanıdık tanımadık herkesten her hafta her hafta hayırlı cumalar. yormayın arkadaşım beni ya...
  • bunlardaki istikrar ve azim bende olsa, yemin ederim şimdi hepinizin başına ikinci melih gökçek olmuştum. olmadı; "kıroyum ama para bende" diyen zengin bir kocadan boy boy çocuklarım olurdu. o da olmadı çalıştığım yerde götten bir müdür olurdum.

- yeter ulan !
  • şu mesajı bıkmadan, usanmadan, aksatmadan her hafta yollayanlar şirinleri gerçekten görebilmişler. hatta aynı azim, motivasyon ve yaratıcıkla devam ederlerse kendilerine bonus olarak mesaj yazarken parmaklarını aşındıkları cümle sayısı kadar göğüsleri yeni tomurcuklanmış bakire huriler de vaad edilmiş.
    (yapılan her imla hatası toplamdan -1 düşüyor ama)

hayırlısı.

(bkz: hayırlı cimalar)
  • akp ile birlikte sayıları hızla artan, kenarda köşede kalmış eski dini ikonları canlandırmak suretiyle göze girme gayretindeki adamların standart cuma cümlesi. sırıtarak söyleneni makbuldür. ayrıca iş yerinde öğle molasında söylenirse, kişinin cuma namazına gideceğine dalalet eder.
  • ''günaydın gözümün nuru günaydın rehberim günaydın dünyanın güzel annesi hayırlı cumalar'' böyle bir mesajı neden alırım ki (bkz: erkegim ben be)
  • ulan bunun bir de, bir kere bile cevap vermediğim halde tarafıma whatsapp'tan sürekli resimli mesimli mesaj şeklinde gönderilen tipi vardır.

cuma hayırlı da salı hayırsız mı amk? haftanın her günü gönderirsen bu mesajı anlamlı olur. sadece cuma günü nedir amk? sana ben cevap mı yazarım?

hayırlı cumalarmış...te allaam...
  • genelde sosyal medyada sadece cumaları ortaya çıkan adamların verdiği mesajdır.

bu tipler diğer 6 günde tek kelam etmezler ama cuma sabah erkenden başlarlar hayırlı cumalar dilemeye ve dileyenlere yorum olarak amin yazmaya. hayır cumaya gideceksen git kardeş, bu seninle allah arasında bir durum, kimseyi ilgilendirmez. özel bir konu sonuçta. çevreye daha dindar görünmek değilse derdin, çok anlamsız bir durum oluyor böyle. sonuçta yemek fotoğrafı paylaşmak gibi oluyor. "gidicem namazımı kılıcam, cennetime varıcam, siz zavallılarda yanacaksınız" demek gibi.
hesabın var mı? giriş yap