• ketçap kralı heinzın ürettiği şahane mayonezdir.. hafif sarımtrak renkte olup tadı patatesle beraber parmakları yedirtecek derecede muhteşemdir.. yoğun ve lezzetli bir kıvamı vardır.. lâkin türkiye'de satılmayışıyla sevenlerini üzmüştür..
  • beslenme düzenimde şöyle bir evrimleşme yaratmıştır;

- bir akşam yemeğinde tesadüfen heinz mayonez ile tanışma.
    - ertesi akşam sıcak yemeklerden çok az yiyerek heinz mayonezi tost ekmeğiyle hüpletme.
    - 3. akşam yalnızca mayonez-tost ekmeği yeme.
    - 4. akşam ki bu yaptığımı beni heinz mayonez ile tanıştıran adam bile bilmez; yiyip geldiğimi söyleyerek heinz mayonezi kaşığa sürüp yeme.

koca bir gün bir kap nutella'yı kaşıklayarak ya da yalnızca cola ve sigarayla beslenen insanlar tanıdım sözlük. heinz mayonezden sonra nasıl bir kafa yaşadıklarını anladım.
  • öyle böyle değil, çok başarılı. her yakalandığı yerde hunharca tüketilir. ilk olarak dükkan burger'de tattım sanırım, o an tepeye oturdu.
    aynı markanın ketçabı da başarılıdır ama mayonezi açık ara başarılıdır.
  • yurtdışından gelen türkler genelde "buradaki mayonezler çok güzel, bizim oranın mayonezleri berbat" ayağı yapar. biz de alırız gazı "tabi olm" der kabartırız koltukları. yalnız heinz'ın mayonezi ile bizimkiler arasında enteresan bir tat farkı var. heinz çok daha güzel. böyle havucu soyacaksın buna batırıp batırıp yiyeceksin. mayonezi rus salatası dışında pek yemeyen biriydim ama artık ota b.ka mayonez döküyorum..
  • ekstra yumurtalı bir çeşidi de var. kıbrısta görmüştüm de tr de bulamadım. ön yüzünde kırık yumurta resmi var. o nu yiyene kadar mayonez yemiş sayılmazsınız.
  • sag bek oynuyor, etkili kanat bindirmeleri var.

edit: zenginler tepki koydu. ezildim..
  • migroslarda da var artık. ketçap'da elbette. diğerlerinin 2 katı fiyatla o başka. ketçap'a tamam ama mayonez (yanlış bilmiyorsam) amerikan markası almak saçma. kebabı adana'da mı yersiniz izmir'de mi? mayonez'in de ana vatanı fransa olmalı. amerika değil. (pulp fiction'u hatırlayın)
  • "köleeden" olarak da bilinir. dadanan kişi artık onun esiridir. kölesidir. aşkısına eşkıyasıdır.
  • light mayonezi normal mayonezi ile yaklasik ayni fiyatlarda satilir. tabi ki turkiye'de degil.
  • lezzet açısından diğer mayonezlerle arasında çok bir fark olduğunu sanmıyorum. diğer mayonezler de güzel, bu da güzel. diğer mayonezlerden kastım tat ve calve. ketçap versiyonu ise berbattır. onu burada anlattım zaten(bkz: heinz/@m murphy).

aynen ketçap versiyonundaki entrymde de belirttiğim gibi, kapak tasarımı harikadır. mükemmeldir. süperdir.

aslında bana kalırsa, tat ya da calve, bu heinz'in kapak tasarımını taklit edebilseler, benim için almak adına hiçbir sebep kalmayacak heinz'ı.
hesabın var mı? giriş yap