• aydilge dahil, hiç kimsenin söylemesine dayanamadığım şarkıdır.

küçük bir pinhani hayranının söylemesiyle kendimden geçtim, artık sinan'ın yerine yağmur'u dinliyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=wl7wnpnxgzw

--- spoiler ---
    üzümler seni bulur
    --- spoiler ---

bana böyle çocuk verebilecek olan kişiyle kayıtsız şartsız evlenir, evi arabayi üzerine yaparım.
  • pinhani resmi sitesinden dinleyebileceginiz baska bir süper parca.

sözleri:

hele bi gel

içinden geleni söyle , kalırsa yazık olur
    hayata küsüverirsin , hüzünler seni bulur
    bişeyler yapabilirsem güzel gözlerin için
    başından geçeni anlat , masaldır benim için

hele bi gel , uzaklar sana gelir
    sen hele bi gel , bütün dertler bitiverir
    hep seni bulur , uzun zor sıkıcı günler
    yazık olur , hadi gel kurtar bizi
  • davulları, özellikle zilleriyle bizi yemiş bitirmiş şarkıdır.
    hepimizin masalı vardır da aslında "hele bi gel" diyeceğimiz yoktur. varsa da kimdir bilmeyiz. "gel kurtar" diye yakınmaktan başka yapacak bir şey yoktur.
    bu şarkıyı söyleyip salınırken, eğlendiğimizi sanıp bir anda ağlarken buluveririz biz kendimizi.*
  • nedir lan bu şarkının çektiği, adamlar satarken bu dizinin bu kadar süreceğini düşünmemişlerdir bence. öf duyunca kusasım geliyor yahu artık.
  • "...başından geçeni anlat. masaldır benim için..."
    şarkının sırf bu lafı barındırması bile yeter, portakalı soyar başucuma koyar, bir yalan uydururum. adı aşk olur.
  • saf, sımsıcak bir şarkı.
  • yürekten, samimice yazılmış sözleri olan, bunu da aslında hiç de kolay olmayan bir basitlikle yapabilen içinde hem umudu hem de hayal kırıklığı korkusunu barındıran pinhani şarkısı.
  • "başından geçeni anlat , masaldır benim için"

yani diyor ki: biliyorum çok şey gördün geçirdin, pek çoğu acı dolu.. aç kaldın, çıplak kaldın biliyorum ama ödün vermedin kendinden. çok engel aştın, son ejderhayı da ezdin geçtin, incecik kılıcınla hem de.. biliyorum.

burdasın ama artık, anlat.. kire toza bulanmışın ne gam. sen burdasın!
  • içten ve canla söylenilen, eşlik edilen bir şarkı.
    baharın tazeliği ve temizliğiyle karşıma çıktı, her ne kadar pozitif dinlesem de, yerimde duramasam da, "hele bi gel" diyebileceğim bir kişinin olmamasi, ya da "hadi gel kurtar bizi" diyebileceğim birisi olmadığı için hırpalamaktadır.

yalnızlık mı vurur insana, özlem mi ? hasret mi ?
    uzaklıklara mı lanet okursunuz, kendinize mi ? o'na mi ?

(bkz: kendini sasirmak)
  • güzel fakat kavak yelleri'nde her çeşit sahnede 23765412 versiyonunu dinlemekten ötürü artık sinirime dokunmaya başlamış pinhani şarkısı.
hesabın var mı? giriş yap