• henry miller ile anais nin'in beraber ya$adiklarini anlatan erotik tadda bir film .
  • lingerie satan bir firma.
  • henry miller, karisi june ve anais nin arasindaki çetrefilli iliskiyi anlatan bi film olarak kalmis aklimizda... ama daha çok anais nin'in birbirine girmis, kadin, insan, yazar kisiliklerinin gelisim yolculugunu anlatir... cinsellik bu yolculugun pusulasidir sanki... june'u canlandiran uma thurman henüz yeni yeni taninmaya baslanan bi oyuncudur o zamanlar... o ve anais nin'i canlandiran hatunun (adini maalesef hatirlayamadigimiz) inanilmaz duruluktaki farkli yüzü lezbiyen egilimler hissetmemize neden olmuslardir... simdi seyretsem nolur bilemem ama o zaman sinemada 5 kere seyrettirecek kader etkilemistir beni bu film... bu filmle ilgili bir de komik bir not: bir kaç ay önce hürriyet'in eklerinden birinde bu filmden yeni çekilmis gibi bahsedilmis (sanirim 1989 tarihli bu film) ve artik meshur bi uma thurman söz konusu oldugu için uma thurman'in son filmi merakla bekleniyor yazilmistir... bi tek bravo diyorum...
  • (bkz: kablam)
  • anais nin rolundeki oyuncu icin (bkz: maria de medeiros)
    ayrica:
    (bkz: oglak donencesi)
    (bkz: yengec donencesi)
    (bkz: sexus)
    (bkz: nexus)
    (bkz: plexus)
  • öncelikle film hakkında bi sürü gerçek ifşa edeceğim ama kimse buların hepsi birer spoiler diye ispiyonlamaya kalkmasın, bunların hepsi filmden önce de bilinen gerçekler(miş). kırmayayım kafanızı.
    efendim film, henry miller ve karısı june'un aşk dolu evliliklerini, henry miller ve anais nin'in tutku dolu aşklarını, anais nin ve kocası hugo'nun sevgi dolu evliliklerini ve inanmayacaksınız ama anais nin ve henry miller'ın karısı june'un sevgi, tutku ve aşk dolu ilişkilerini anlatan, biraz karışık bir eser.
    film bir ara anais nin'in ortak payda oldugu, çeşitli sevişmeler resmi geçidi haline gelse de, kapanışta anais nin'in söyledikleri gerçekten etkileyici. büyük aşk yaşamış meğer bu arkadaşlar. (hep birlikte)
    ayrıca henry miller, anais nin olmasaymış yengeç dönencesi isimli kitabını ya hiç basamayacakmış ya da ekvator şarkısı gibi baştan kaybedecek bir isimle çıkaracakmış. allah kurtarmış.
    anais nin'in söylediklerine gelince, hatırladıgım kadarıyla:
    "o sabah ağladım.
    ağladım, çünkü beni henry'den ayıran yollar, beni ona tekrar götürecekti.
    ağladım, çünkü kadın olmamı sağlayan süreç, çok acılıydı.
    ağladım, çünkü bundan sonra daha az ağlayacaktım.
    ağladım, çünkü acımım kaybediyordum ve onu hala unutamamıştım."
  • hugo bahçede klasik gitarını çalarken, henry miller'ın bahçenin biraz ötesinde anais nin'i klasik gitar misali çaldığı filmdir.
  • bastırılan duyguların keşfi....ne yaparsa yapsın kendini masum hisseden tutkulu kadınlar. tuhaf güzelliği ile bir adet maria de medeiros** ve aklımı başımdan alan bir adet uma thurman.
  • maria de medeiros ve uma thurman'ın birlikte rol aldığı iki filmden ilki.
    ikincisi için (bkz: pulp fiction)
  • ba$arılı bir $ehvet filmi. "anne rahmindeki huzuru baska kadınların bacakları arasında arayan bir adam"ın hikayesini anlatan, cnbc-e de yalnızca lezbiyen ilişki sahneleri kesilerek yayınlanmı$ bir film.
hesabın var mı? giriş yap