• insanı enayi yerine koyan e ticaret sitesi.

bu site üzerinden babama samsung galaxy s4 mini aldım. telefon geldi, şarja taktım, şarjdayken kapandı bir daha açılmadı. iade için aradım, bir kod verdiler. o kodla aras kargoya verdim telefonu. satıcıya ulaşınca 2 iş günü içinde sonuçlanacaktı. pazartesi satıcıya ulaştı ama hala ses seda yok siye az evvel aradım yine.

hepsiburada.com müşteri temsilcisi diyor ki, elektronik ürün olduğu için ambalaj açılınca direkt iade edemezsiniz. ben de özür diledim telefondaki arızayı kutusunu açmadan tespit edemediğm için :)

telefonun durumunu sordum. şu an kargoda yakında size ulaşır dedi. tamir mi edilmiş dedim. hayır kapağı kırık geldiği için müdahale etmemişler diyor. bu sefer de aras kargonun kabahati bana kaldı.

kargo gelince hasar kaydı tutturup alacakmışım. sonra servise gidip ürün için rapor alacakmışım. ondan sonra gereken yapılacakmış.

rezillik.

edit: kargo geldi. adama durumu anlattım. paketi açalım beraber tutanak tutalım dedim. o beni ilgilendirmez şubeye gelip müdürle halledin dedi :)
  • yapmayin almayin,adamlar begenmedigi yorumu koymuyorlar bile sitelerine
  • çok değil tam 3 hafta önce dört dörtlük kampanya ile 659 tl'ye aldığım ürünü an itibarıyla dört dörtlük kampanya başlığı altında 799 tl'ye satmaya çalışan web sitesi.
  • bugün blu-ray dvd iade ettim . umarım iade konusunda sorun çıkartmazlar.
  • yıllardır buradan alışveriş yaptım halen de yapıyorum. bu site üzerinden yüzlerce ürün almışımdır. televizyonundan bilgisayarına, playstation'ından araba lastiğine, buzdolabından çamaşır makinesine, saatinden traş makinesine, fırınından tabak çatalına kadar yüzlerce ürün aldım. aldığım ürün sayısının haddi hesabını bilmiyorum yani. ve onlarca alışverişime rağmen inanır mısınız beni bir kere bile mağdur etmemiş olan site olmuştur kendileri. ha evet ufak tefek sorunlar olmuştur ama bu sorunların büyük çoğunluğu da kargosal sorunlardı. yani şirketin sorumluluğu dışında gerçekleşen sorunlardan bahsediyorum. bunun dışında beni hiçbir zaman mağdur etmemiş olan sitedir. en son yaşadığım olayı anlatarak yazımı da sonlandırayım;
    modemim bozulmuştu ve yeni bir modem almak durumunda kalmıştım. tabi ki alışveriş için yöneldiğim ilk yer hepsiburada.com oldu. araştırmalarım sonucunda şu modemi almaya karar vererek siparişimi verdim. hızlı kargo ile ertesi gün kargom elime ulaştı. modemi kurarak kullanmaya başladım ama modemden berbat bir performans aldım. bir iki gün kullandım ama baktım ki olacak gibi değil. geri iade etmeye karar verdim ama kullanmıştım ve kutusunun jelatinini falan açmıştım doğal olarak. acaba bu şekilde kabul ederlermiydi ki ? müşteri hizmetlerine durumu bildirdim, onlarda bana site üzerinden geri iade oluşturup iade işlemlerini başlatmamı söylediler. ertesi gün hepsiexpress'den ürünü almaya geldiler. kutusunu açarak ürünü incelediler ardından tutanak tutarak ürünü geri aldılar. 3 gün sonra da geri iade işlemini gerçekleştirdiler. şayet bu ürünü teknosa, vatan bilgisayar veya herhangi bir mağazadan almış olsaydım kutusunu açıp kullandığım için geri vermem imkansız olcaktı. kesinlikle ama kesinlikle almazlardı yani, mutlaka bir şekilde işi yokuşa süreceklerine eminim. hepsiburada'ya teşekkür ederim ki beni yine mağdur etmedi.
  • satıcısı hepsiburada olan kitaplardan alırken düşünmek gerekiyor, zira kitap gönderilirken sadece kargo poşeti içerisine konularak gönderiliyor.

satıcısı hepsiburada olmayan mağazadan alındıysa genelde iyi paketlenmiş oluyor.

edit: kitapyurdu'ndan sipariş etmeye başladım. kitaplarım artık zarar görmeden gelir diye umuyorum.
  • arayüzünü değiştirmiş online alışveriş sitesi. ilk bakışta beğenmedim.
  • (bkz: bitik)
  • ürünlerin iade süreci ve iade ettikten sonra paranızı geri alabilme evresinde insanlara çektirdikleri dillere destan eziyetlerin yanında içerisinde asla hakaret yada firmayi,markayı falan küçümseyici ifadeler bulunmayan yorumları kafasına göre yorumlamayan alışveriş aleminin wowturkey'i.
    bilen bilir o katıksız yobazlarda en ufak bir eleştirinizi yayinlamaz hatta üyeliğinizi siler.hepsiburda'nın bunlar yine alışveriş yapıp bana para kazandiracaklar ümidi olmasa eminim o da olumsuz yorum için üyeliğimizi silerdi.
    neyse gelelim sadede,mevzu şu;gecen eve misafir odamıza haberlere falan bakarim, iş görsün diye awox marka bir led tv aldim.tvnin kalitesi normal yani o paraya göre iyi bile sayılır.lakin bu zamana kadar hangi marka olursa olsun ilk kuruluma hiç bir servis para almaz iken bu skindrik awox firmasının paragöz yetkili servis "20 km uzaklıktan sonrasini fabrika karşılamıyor,kmsi 1 tlden sizden mecburi 50 tl alacağız "diye tutturdu.buna dair sitede en ufak bir uyarı yada bilgilendirme olmadığı için servisteki zortapozla epey bir tartıştık ama kutudan kırık dökük yada arızalı çıkma ihtimaline karşı küfür ve haram ede ede servisi cagirdim tv'yi kurdurduk.allah'tan arıza falan çıkmadı adam kurdu gitti.
    hadi ben servise 70 km git gel uzaklığı ile 50 tl'ye yırttım da mesela uzak köylerde ikamet edenler git gel falan 150 tl servis ücreti ile karşılaşmasın yada bunu bilerek satın alsın diye bir uyarı yorumu yazıp gönderdim.yani kendileri ile alakasi yok ana onu bile yayımlamamışlar,bu kadar skindrik bir sitedir hepsiburada.com.

yine yeni yeniden,hepsiburada.com pişmanlıktir...
  • kesinlikle beni hiçbir zaman mağdur etmeyen bir site. geçenlerde xioami powerbank aldım. hatalı taratmışım ürünü siteye ve bayiye yazdım geri gönderin bakalım dediler. daha sonra xioami ürünleri müptelası bir arkadaşla konuştum. cihazı tekrar tarattık orijinal çıktı. orijinal olsa da gönderin bakalım diyorlar daha ne olsun gayet başarılı.
hesabın var mı? giriş yap