• özellikle son 1 aydır sıkça yaşadığım can sıkıcı durum.

kleptofobi takıntısı yüzünden genelde tv karşısında sızmayı tercih ederim. ancak sanıyorum ki bir süre sonra insan koltuktan rahatsız olup bir şekilde uyanıyor ve ben de bu şekilde uyandığımda yatak odama geçip uykuya yatağımda devam ediyorum.

ilginç olan nokta ise şu;
    eskiden salon koltuğundan doğrulur, termometremin saatine şöyle bir bakar yatağa geçerdim. bir gün 05 civarı, bir gün 04 civarı, bir gün 03 civarı sürer giderdi. ancak son 1 aydır, salonda sızdığım her gece istisnasız saat 03:15 ila 03:18 aralığında uyanıyorum.

gözümü açıyorum, saate bakıyorum, saat hep aynı... eskiden eve biri girer de duymazsam diye yatağımda uyumaya korkardım, şimdi salonda sızıp her gece aynı saatte uyanmaktan korkuyorum.

bunun durumun bir adı, bir sanı, ne bileyim bir tedavisi varsa yeşillendirin de bileyim. huzurum kalmadı sevgili suserlar.
  • sirkadyen ritmin güzel oturduğuna işarettir, iyidir, hoştur, güzeldir. can sıkıntısı için bir sebep değildir; asıl can sıkıntısı, benim gibi gece uykusu bir türlü gelmeyen malların yaşadığıdır. uyuyamıyomulağn!
  • tuvaletin gelmiştir.
  • (bkz: groundhog day)
    o sabah idi ama olsun.
  • her akşam kesintisiz yaşadığım durumdur saat 3 de fix kalkar ve elime ne geçerse yiyip yatarım.
    sabah uyandığımda yatağın çikolata oluşu ile ilk şoku atlatmanın ardından; ağızdaki o garip tadı anlamak için etrafa baktığımda, yarım hıyar turşusu ve üzerindeki nutella görmüşlüğüm sadece başlangıç seviyesindeki durumumdur.

ayağımdan yatağa kendimi bağladığım geceler olmuştur.

(bkz: şeytan ile kanka olmak)
  • evin önceki sahiplerinin trajik ölümüyle ilgili olup, aynı saatte gerçekleşebilecek musallat olma durumu.
    bir ihtimal.
  • yaklaşık bir aydır sabaha karşı 03:04'te uyanırken, biyolojik saatim an itibariyle büyük bir gaflet ve delalet içerisinde 03:03'te uyanmamı sağlamış ve hayretler içerisinde kalmamı sağlamıştır. neyse efenim doktorum bu sorunun çözümü için yatmadan önce 0,5 mg (yarım) (bkz: rixper) almamı önermiş, ancak naçiz beynim bu gece de unutmuş ve an itibariyle entari girmeme vesile olmustur.
  • her defasında, gecenin bilmem kaçında, uyandığım saati yattığım satten çıkartıp, biyolojik saatimin kaç olduğunu tespit etmeye çalıştığım, yarı uykulu, kafası güzel hallerimdir. hayır gece uyandığımda neden böyle ince hesaplara girmeye çalışıp, daha önceleri hesaplanan biyolojik saatlerle, ortalama alma girişimleri ile devam ediyosam matematiksel hesaplarıma. yemişim biyolojisini saatini, tekrar uykuya dalabilmek için, kim bu soğukta çıkıp balkonda sigara içecek, keşke bunu düşünürken uyuyup kalsam yanlışlıkla.....
  • son 1 aydır yaşadığım durum, şaşırtmadan her gece 03.13 de uyanıyorum. garip bir şekilde aşağı yukarı aynı rüyanın sonucu oluyor bu.

birinin bilinç altımı ele geçirdiğini düşünüyorum artık. ya da o kişi ile ilgili çok acayip bir iletişim yöntemimiz var. yorduğu kadar hoşuma da gidiyor gerçi
  • her gece 4:00 civarı uyandığım için sabah da uyanmak problem olmaya başladı. neyse az önce "her gece aynı saatte uyanıyorum" diye google'da arattırdım. allah beni sevdiği için sabah namazına uyanmamı sağlıyormuş.
    allah'ım madem seviyorsun, benim hatrıma şu insanlara biraz akıl ver. bana da uyku!
hesabın var mı? giriş yap