• tekrarlayan kabus görmenin en büyük sebebi kişiliğinizin bir fobiye galip gelmesidir. yalnız uykuda kişiliğinizin gücü çekilince fobilerinizle tek başına kalırsınız bu sefer onlar galip gelir ve tekrarlayan kabuslar görürsünüz. çözümü kolay, fobinizi kendinize itiraf edin. ölüm korkunuzu, yakınlarınızı kaybetme korkunuzu, sakat kalma korkunuzu, örümcek korkunuzu vs. şimdi danışmanlık ücreti olarak 100 lira talep ediyorum.

iban: anan zaa xd
  • bu aralar sık yaşadığım durum. neden sürekli kol anlamıyorum, ya benim kolum kesiliyor ya da başkasının.. açıklayabilecek biri varsa diye bu gece gördüğümü buraya yazacam.

karanlık, soğuk, tren raylarında bi kız çocuğu. iki kolu da kopmuş, tren altında kalmıs zavallı diyorum içimden.. öylece oturup sessiz sessiz ağlıyor.. yanına gitmek istiyorum, tanıdığım bir çocuksa diye korkup bekliyorum.. bana bakıp ağlıyor, kolları yok, öyle diz çökmüş raylarda

belki birine faydası olur editi: ilgi gösteren cevap veren herkese çok teşekkür ederim. en mantıklısı, uyuma pozisyonumla kolumu uyuşturduğum yönünde olan. uyuşukluğun verdiği acıyla hep kol kaybı görüyor olabilirmişim. bira öneren arkadaşa pratikliği için teşekkür, psiko haller diyen arkadaş neyse de, psikopatsın len sen diyene teessüflerimi bildiriyorum. 100 lira isteyen danışmana da .....
  • kısa bir aradan sonra tekrar başıma musallat olan, kaçta yatarsam yatayım mutlaka çığlık atma isteğiyle gecenin bir körü beni uykumdan uyandıran ve korkudan tekrar uyumamı engelleyen hede. uyumaya korkar oldum.
  • herkesin belirli bir zaman aralığı verdiği benimse kendimi bildim bileli başıma gelen rüyada iç sıkıntısı durumu. her gece ama istisnasız her gece kabus görüp bunların hepsini hatırlarım hepsi de çok uzun rüyalar olur. halatı kopan asansör, freni tutmayan arabadan tut da silah veya kılıç kullanarak öldürmeye çalıştığım zombi veya türlü yaratıklara kadar her türlü kabusu gördüm. kimi zaman evime hırsız girdi sadece bu tür rüyalardan bir hışımla uyandım ve tüm evi kontrol ettim. peki bu kadar yıl gördüm de ne oldu; artık alıştım. gece yatmadan bakalım bugün neden kurtulmaya çalışacağım diye yatağa gidiyorum. her seferinde de beynim beni yanıltmayıp başıma bir iş getiriyor. mesela bugün kılıç ile yaratık öldürüyordum öyle oyun gibi de değil bildiğiniz kesiyorum yaratığı ve bunu aşağı yukarı hissediyorum her tarafa saçılan kan ve parçaları dahi gördüm. psikolojik durumu pek normal biri değilim psikiyatrik ilaç da kullanıyorum bildiğim bir şey varsa bu ilaçların da bu rüyaları daha gerçekçi yaptığı.
  • şahsıma şu son 10 gündür musallat olmuş durumdur.

bu süreç içerisinde istisnasız her gece benzer saçmalıktaki senaryolar, terlemeler ve keyifsiz şekilde uyanarak yeni bir güne başlama gibi güzelliklerle takılıp gitmekteyiz. hakikaten çeken bilirlik bir durummuş bu, tam bir bela.
  • "artık alıştım desem de yalan, yoruldum artık her sabah aynı düş kırıklığı ile uyanmaktan.."
  • kurtulmak için ne gerekiyorsa yaparım dediğim, hayat kalitesini düşüren olayların bayrak taşıyanı.
  • (bkz: #82728692)

gunlerinin giderek kabusa donusmesinden iyidir. zira kabustan uyanirsin ama, her sabah kabusa donmeye baslayan bir hayata uyanmak istemezsin.
  • kabus başladığında uyanmaya çalışmayın. aksine rüyada kalıp neden böyle olduğunu anlamaya çalışın. beyniniz, bilinçaltınız ya da her ne haltsa işte size birşey anlatmaya çalışıyordur. mümkünse konuşmaya çalışın, soğukkanlı davranıp çığlık atmaya uyanmaya çalışmazsanız sorunu kendi başınıza çözebilirsiniz.
  • psikolojik açıdan bakıldığında kişinin o dönemde yaşadığı olaylarla ve artan stresörlerle ilgili olabilir. bastırılan endişeler, korkular vs kabusların nedeni olabilir.

şehir efsanelerine göre de yatakta yiyecek parçası bulunması durumunda başa gelen olaydır. nevresimleri değiştirmek gerek.
hesabın var mı? giriş yap