• her sey seninle guzel
    yolda yurumek bile
    olmayacak düşlerin peşinde koşmak bile

her sey seninle guzel
    bu yağmur bu yaş bile
    yüzümdeki gözyaşının izleri
    onlar bile * *

(bkz: sakın dokunmayın bana)
    (bkz: bu kadeh senin şerefine)
  • çiğdem talu sözlerine, melih kibar bestesi olan ve zerrin özer'in 1980 yılında çıkardığı "gönül" isimli uzunçalarda seslendirdiği şarkının adıdır.
  • o kadar güzel bir şarkı ve zerrin özer bunu vaktiyle o kadar güzel söylemiş ki, her bir dinlediğimde melih kibar'dan daha çok tiksiniyorum.

mirasçılarından özür dilerim, özellikle evlatları halen hayatta olan birinden böyle bahsetmek çok ayıp ama bir çiğdem talu hikayesi ortadayken kendisini başka türlü anamıyorum. affetsinler.

sana bu şarkıları yazan, böyle besteler yapmanı sağlayan, seni "melih kibar" haline getiren, terk edip başkasıyla evlendiğin ama dibinden yine de yıllarca ayrılmayıp varlığı üzerine koca bir kariyer oturttuğun kadın yurt dışlarında tek başına öldü melih kibar. ve sen utanmadan, "yüzyılın aşkları" denen dandik programa çıkıp "aşkınızı" anlattın.

sanki evlendiğin kadının senin üzerinde hiç hakkı yokmuş, evlenip çocuk yapmış olduğun biri varken "yüzyılın aşkı" olarak hala başkasını anlatmak iki kadına birden terbiyesizlik değilmiş gibi yaptın bunu.

ya ben lan neyse bir şey demiyorum.
  • sunun gibi 5-10 sarki daha olsa kendi ellerimle zaman makinasi icad eder donerim o gunlere. cok kurcalamiyorum o yuzden melih kibar, cigdem talu falan. 1-2 tanesi bile estikce, karsima ciktikca canima yetiyor.

zerrin ozer'in sesi nasil bu kadar degisebilir, inanilmaz.

baska zamanlarin sarkilari bunlar gercekten, tekrar yapilmasi imkansiz.

cizirtilariyla birlikte: http://fizy.com/s/1d7mh9
  • bu şarkıyı dinlerken tek bir kişi geliyorsa aklınıza, "şarkı bitsin de arayım sesini duyayım" diyorsanız. doğru kişidir o. sıkı sarılın ona, kaybetmeyin.
  • bu kalp seni unutur mu dizisi ile benim için yeniden hortlamış ve içimi bir hoş etmiş zerrin özer şarkısıdır. zerrin özer bu şarkıda, bugün yaptığının aksine, "onlar" kelimesini çok yumuşak söyler. çocukken anlamını özümsemeden "beklenmediik bir andaaa ayrılık gelip çatsaaa" nakaratını söyleyerek şarkıcı taklidi yaptığımız şarkılardan biriydi. bugün ise dinlerken eşimi düşünüyorum.
  • hani derler ya, "insanlar geride bıraktıkları eserlerle ölümsüzleşirler". işte bu şarkı da bunun bir kanıtı; anlam deseniz anlam, duygu deseniz duygu. çiğdem talu ve melih kibar'a sonsuz teşekkürler bizlere böyle güzel şarkılar dinleme fırsatı verdikleri için.
  • aynı duyguları paylaştığımızdan emin olduğumuz kadına söylenebilecek en güzel söz öbeği.
    bazen hayat çok sırandan gelir kişiye. mekanlar aynıdır, binaların griliği içinize işlemiştir, her gün hava güzel olsa da sizin içinizde hava çoğunlukla bulutludur. tıpkı yağmurdan önce gökyüzünün kurşuni gri bir renk aldığı gibi sizinde içiniz öyledir. yüzler aynıdır, hayat rutinleşmiştir vs. birden biriyle tanışırsınız ya da birisi ile anlamlı bir bütünü paylaşmaya başlarsınız. o zaman değişir işte herşey. ne binalar o kadar gridir, ne de hava sandığınız kadar bulutludur. her şey değişmiştir, çünkü her şey işte o anda biraz daha mana ifade eder, hayat rutin olmaktan çıkar. sevdiğinize söyleyemeseniz bile en azından içinizden tekrar edebilirsiniz : " her sey seninle güzel". gercektende de artık her sey onunla güzeldir. hayat, renkler, doğa, rutin metropol hayatı...
  • bilmiyorum belki de bu en iyi ask sarkisi olabilir.
  • çağan ırmak'ın elinden kurtulmasıyla, ıssız adam'da heba olmamıştır. ne güzel ki, bu kalp seni unutur mu da teğet geçmiş.

zerrin özer, çiğdem talu, melih kibar üçlüsü ve 30 yıl bu şarkı. kemanlarının düzenlemesiyle falan bambaşkadır.
hesabın var mı? giriş yap