• en çok onunla eğlenilir, en gerçek onunla hüzünlenilir, kırk yılda bir ciddi konulara girersiniz onunla ama böyle durumlarda sizi gerçekten önemseyen tek insan odur. dalga geçmeyeceği yeri bilir. çünkü onu bu hale getiren, dünyanın iğrenç bir yer olmasıdır. bunun farkına varmıştır ve artık hiçbir şeyi takmayacaktır. ama ruhunu gören insanı tanır, ve onun için dünyayı daha güzel bir yer haline getirir. bu ısırılası insanı daha sonra yeniden doğru düzgün anlatacağım, acelem var şu an sözlük.
  • türkiye de yasamayi ögrenmistir. (bkz: ibne dersin alinir, sikersin aldirmaz)
  • her şeyle dalga geçen insan, kendi ile dalga geçilmeye geldi mi de tahammülsüz kesilir. o derece hindir hani.
  • ideolojik görüşlerden dine, yaşam biçimlerinden kutsal gösterilenlere kadar her şeyle gırgır geçebilen insandır. aslında bunu "hiçbir şeyi ciddiye almayan insan" olarak da düşünenler olabilir ama o zaman ciddiyetsiz bir adam canlanıyor insanın gözünde. oysa her şeyle alay eden insanın durumu farklı. belli durumlarda ciddiyeti var, hatta hayatta gerçekleştirmek istedikleri de var ama hiçbir şeyi baş tacı yapmamış kendine.

bütün fikirleri kölesi yapmış, herhangi bir kavram hakkında inanarak aşağılayıcı laflar kullanabiliyor. kimseye gönülden bağlanmamış. biraz hayvani veya troll kıvamında görünüyor ama yaptığı şeyleri bir görev gibi değil bir yaşama biçimi gibi hissediyor. bu adam her şeyin gözlemcisi gibi, adeta yaşayan bir kamera görevi görüyor. hiçbir şeyi içselleştirmemiş ve yüksek ideallerden haz almıyor.

bu adam sanki dünyanın sonunda yaşıyor.
  • evet evet benim bu. herkes de kötülemiş ama biliyorum ben bunun sebebini. çünkü her şeyle dalga geçen insanlar her ortamda gülebilirler, kendilerini eğlendirebilirler, başkaları sıkılırken bile.. o yüzden çekemez insanlar. şu an da ben o çekemeyenlerle de dalga geçmekteyim an itibariyle
  • özgüvensizdir. (bkz: özgüven eksikliği)
  • en sabırlı insanı bile bir yerden sonra yoran, bunaltan modeldir.
  • psikolojik sorunlarını bastıran insandır. sonra gg girebilir.
  • hiçbirimizi siklemeyen insan modelidir.
  • (bkz: chandler bing)
hesabın var mı? giriş yap