• sabah sabah albümü sıralı olarak dinlerken, bir anda aylin aslımla bana sürpriz yapmı$ parçadır. albümün çıkı$ından önce aperatif olarak piyasaya sürülen $arkıların bir 6-7 adım önünde..
  • albümde ilk dinlediğim ve diğer şarkılara geçmemi engelleyen parça.
  • bana aylin aslım'ı neredeyse tekrar sevdirecek parça.. çok başarılı kesinlikle, ilk dinleyişte feci çarpıyor. tekrar tekrar dinlenesi..
  • hala yalnız mısın?
    sadece özgür…
    peki mutsuz?
    sadece alışmış…
    peki ya aşık?
    sadece eksik… peki ya sen… hala bekliyor musun?
    beklemek şimdi hiç duymayan birine dünyanın en güzel şarkısını söylemek kadar anlamsız…
    peki ya umut?
    umut şimdi hiç görmeyen birine gökkuşağını anlatmak kadar zor ve imkansız.

gibi insanı mahveden bir bölüme sahip cem adrian&aylin aslım düeti..
  • yok abi yok. hayatımın $arkısı bu benim. kararımı verdim ben.

- hala yalnız mısın?
    - sadece özgür…
    - peki mutsuz?
    - sadece alı$mı$…
    - peki ya a$ık?
    - sadece eksik… peki ya sen… hala bekliyor musun?
    - beklemek, $imdi hiç duymayan birine, dünyanın en güzel şarkısını söylemek kadar anlamsız…
    - peki ya umut?
    - umut, $imdi hiç görmeyen birine, gökku$ağını anlatmak kadar zor ve imkansız...

saygılar abi. kendi çapımda bi$eyler karalıyodum ben bugüne kadar da, bunu gördükten sonra yırtar atarım hepsini. epic fail imi$ çünkü.
  • gün ortasında durduk yere insanın gözlerini dolduran şarkıdır. ayrıca cevabı "evet gider" olan bir sorudur. sevdiğim ikinci cem adrian şarkısıdır aynı zamanda. ilki için (bkz: anladım)
  • uzun uzun zamanlar hiçbir şarkının akıtamadığı yaşları bugün gözden düşürendir. defalarca dinlenen, arka fonda dönen dönen dönen cem adrian kayası, tepelerden yuvarlanıp başıma düşen bir şey.
  • ilk dinleyisimde bana nefes almayi unutturmus sarkidir.oyle soluksuz ,hareketsiz birakiyor insani bu sarki.
  • bir şarkı bir tanıma bu kadar mı uyar? (bkz: durduk yere adamın amına koyan şarkılar)
    cem, ulan sabah sabah beni niye ağlatıyorsun, ne garezin var oğlum? ömrümü yedin. aylin aslım'a da selamlarımı iletiyorum, başarılı bir uyum, bir sinerji...
  • en polyanna'yı bile bunalıma sürükleyecek potansiyelde bir parçadır.

son kısımda yer alan diyalog kısmı üzerine ne söylenilse azdır sanırım. ama ben de "hala yalnız mısın?" sorusuna "sadece özgür..." cevabını verebilecek dinginliğine erişmek istiyorum. umut ve aşk ilgili soruları sonra da yanıtlasam olur. mutsuzluk ve beklemek uzak dursun, daha çok taze yaralar.

-hala yalnız mısın?
    -sadece özgür…
    -peki mutsuz?
    -sadece alışmış…
    -peki ya aşık?
    -sadece eksik… peki ya sen… hala bekliyor musun?
    -beklemek şimdi hiç duymayan birine dünyanın en güzel şarkısını söylemek kadar anlamsız…
    -peki ya umut?
    -umut şimdi hiç görmeyen birine gökkuşağını anlatmak kadar zor ve imkansız.
hesabın var mı? giriş yap