• bir kere özgüvensizlerdir. birisinin onu sevmemesine, eleştirmesine, hakkında kötü bir söz söylemesine tahammül edemezler. herkesle araları iyidir. şerbeti nabza göre verirler. mütemadiyen övülmek isterler ve bu yüzden sırf beni sevsinler diye yapmacık tavırlar takınarak herkese hoş görünürler.
  • prensipleri olmayan, korkak insanlardır.
  • neden bu kadar üstüne gidildiğini anlamadığım. yanlış anlamayın ben o tip bir insan değilim, bunu savunmuyorum da zaten. ama yazılanlara bakınca, her türlü hakareti görebiliyoruz, işte bu garibime gitti. nedir bu nefret anlamadım. sözlükçülerde hakkaten sıkıntı var.
  • kimseyle problem yaşamak istemeyen insandır. insan neden huzurunu kaçırsın ki bir başkası için? rahat bırakın çocuğu..
  • hayat felsefeleri (bkz: nabza göre şerbet vermek) üzerine kuruludur. belli bir çizgileri, hayat görüşleri, idealleri yoktur. hak/ hukukla işleri olmaz.
  • bence bu insanlar korkaktır iletişimde oldugu herkesin ileride ona bir arıza çıkaracağı korkusunu taşıyabilir kesinlikle kalitesiz ve niteliksizdir bu dunyanın insanıdır.....
  • karakter hanelerine koca bir sıfır yazılası insanlar olup, vizyonsuzluğun birebir karşılığı olma görevini üstlenmektedirler. neredeyse hepsi opportunisttir. anlaşamadığı veya direkt sevmediği bir insanı bile arada sırada aramayı ihmal etmez ki; bir gün lazım olduğunda kapısını çalabilsin. fikrini savunmaz ve karşısındakinin görüşlerini bodoslama kabul eder. okuyup, araştırmaktan ziyade harici kaynaklardan edindiği çoklu görüşleri yüzeysel şekilde analiz edip, bunları benimsemeyi tercih eder. analiz ettiklerinden de şüpheliyim gerçi. kafalarına dildo atılası varlıklardır bunlar. iş yerinde de karşılşabilir bunlarla; hatta bilhassa burada daha çok bulunurlar diye tahmin ediyorum. işveren hakkında beraber sıkarsınız bu tiplerle, demediğiniz laf kalmaz; ufak bir tartışma yaşarsanız, işverenin copcopçusu olma yolunu seçer bu uzay boşluğunda kaybolası varlıklar. ilkokul çocuklarının "örtmenim, bu saçımı çekti ühü" diye çemkirmesinden zerre farkı yoktu bu davranışın. ha ne değişir? sizin için önemli bir şey değildir; fakat bu şahıs, sizi ispiyonladığı işverenine copcopu bıraktın sonra, ona sallamaya devam eder. işte herkesle aram iyi olsun insanlarını karaktersiz yapan budur. "herkesle dost ol, herkesle arkadaş" lafını facebook, twitter iletisi falan yapan tipler de olabilir bunlar. revizyonist ve lümpenlerden oluşur bu güruh. şekil değiştirme hususunda bukalemunlara taş çıkartan bir performans sergileyebilirler.
  • "herkese karşı farklı yüz takınanlar bir gün kendi yüzlerini unuturlar.."
  • bir süre sonra "güvenilmez" insan statüsüne kavuşacak kişidir.
    sizin bir insan hakkındaki olumlu/olumsuz düşüncelerinizi o insana, o insanın sizin hakkınızdaki düşüncelerini de size söylemekten hiç çekinmez, dedikodu ile beslenir, herkese gülümser, neşeli ve çok konuşkan olmalarıyla tanınırlar.
  • kendisini bir kenara koymuş, başkalarının görüşlerini önemseyen, "hayır" diyemeyen, içinde koca koca ukteler biriktiren insandır.
hesabın var mı? giriş yap