şükela:  tümü | bugün
  • "ben gerçekçiyim." kisvesi altında insanı hayattan soğutan ömür törpüsü.
  • (bkz: ne gerek var)
  • bazen gercekci insandir.

bkz: yazayim mi ona ya?
    heves breaker: yazma.
  • negatif insanların adeta adet edindiği, yapılmaması gereken, destek yerine köstek olmayı tercih eden insanların yaptığı eylem.
  • ne kadar kaçmak istesekte kaçamadığımız bize musallat olmuş ve sonunda başka kişilerin hevesini kırmak suretiyle zincire bir halka olarak eklendiğimiz zaman ona dönüştüğümüz kişi

(bkz: ne diyom lan ben)
  • hevesinizin gerçekleşmesi için hiçbir engel görmediği halde 'mutlaka bir sorun çıkacaktır,gerçekten gerçek olacağına inanıyor musun?' tarzında cevaplar vermeyi alışkanlık haline getiren insandır.
  • bende de vardı bu modelden bir arkadaş. uyarıyorum bu tiplere müsamaha gösterirseniz gitgide iyice yüzsüzleşiyorlar ve sınırlarını aşıp sizi iyice dipe çekmeye başlıyorlar. öncelikle bu tiplerde 'öğrenilmiş çaresizlik' , 'özgüven bozukluğu' gibi çeşitli hastalıkların ileri seviyede olduğunu unutmamak gerekiyor. yani yaşamak için bir hevesleri felan da yok desen yaşamaya da devam ediyorlar. en büyük sorunlarından biri herşeyi, her kişilik tipini çözmüşler bitirmişler kafalarında yaşam artık onlar için bilindik ve baya birşey ama nedense yaşamayı ve kendileriyle sevişmeyi (mastürbasyonu) pek severler. hiçbirşeyi beğenmezler, kendileri de bir boka benzemedekleri ve beceremedikleri için.

aldırmayınız. kendinizi bunlardan uzak tutup yapacağınız işlere yöneliniz. onların sizi sürekli bokladığı 'toz pembe' değil 'olumlu ve gerçekçi' olunuz.
  • sizin icin ozel konulari baskalari ile paylasirsaniz onlara yorum yapma hakki verirsiniz.

bangladesli bir kardesimin bana dedigi gibi herkese her seyi soylemek zorunda degilsin
  • benim şu dünyada önemsediğim tek insan da ne yazık ki böyle. seninle paylaşma hevesimi, seninle öğrenme hevesimi, kendime benzeyen insan da varmış sevincimi hemen fark et ve al...
hesabın var mı? giriş yap